"Я розуміла, що мені потрібна допомога": у Миколаєві діють групи взаємодопомоги для жінок з родин військовослужбовців

Учасниця зустрічі Олександра. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Групи взаємодопомоги для дружин діючих військовослужбовців, матерів та дружин загиблих захисників України у форматі "рівний рівному" діють у Миколаєві. Проєкт стартував першого червня та триватиме до кінця літа.

Як відбуваються заняття у групах кореспондентам Суспільного розповіла голова правління громадської організації "Захисниці України" Світлана Тітова.

Групи розділені по категоріях: дружини діючих військовослужбовців, матері та, окремо, дружини загиблих захисників України.

"Групи родин, матерів і дружин, загиблих працюють з супроводом психолога, у них це більше як групи підтримки, у них обовʼязковий психологічний супровід, так як там серйозна травма і їм необхідне не лише ресурсування, а ще й пропрацювання травм. А дружини військових — це більше схоже на своєрідний розмовний гурток", — розповіла Світлана Тітова.

Світлана Тітова. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Щоразу модераторкою зустрічі виступає хтось із учасниць. Одна з них — Катерина. У шлюбі жінка 17 років. Навесні 2022 року її чоловік долучився до сил оборони.

"Я розуміла, що мені потрібна допомога, я не "вивозила" це. Я звикла бути поруч із чоловіком, за його спиною, а тут я опинилася сама".
Учасниця групи взаємопідтримки Катерина. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

"У нас в групах немає лідера, ми всі рівні, будь-хто може проводити цю групу, це не складно, ми просто обговорюємо певну тему, яка турбує всіх. Домовляємось про цю тему і обговорюємо її", — каже Катерина.

Учасниці групи взаємопідтримки. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Групи взаємодопомоги дружин військовослужбовців відвідує Олександра. Її чоловік долучився до ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення. Жінка розповідає, пройшла навчання, тож може бути як учасницею, так і модераторкою зустрічей.

"Дружина військового — це насправді такі емоційні гойдалки постійні, туди-сюди. Сьогодні добре, сьогодні написав, плюсик прислав — і це добре. Сьогодні звʼязку немає, то вже все погано. І ти постійно в такому стані, тобі потрібно кудись йти, якось це проговорювати", — каже Олександра.

Учасниці групи взаємопідтримки. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова
"На групах ми обговорюємо теми, які нас турбують, хвилюють. На групі дуже класно, що ти знаходиш своє підтримуюче оточення".

Проєкт розраховано на три місяці, говорить Світлана Тітова.

"10–12 зустрічей — це зазвичай нормально для такої роботи. Якщо зараз, наприклад, частина людей піде, але прийде велика частина новеньких, то ми продовжимо на осінь. У нас тут приміщення і люди, готові цим займатися, це не буде проблемою", — сказала Світлана Тітова.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.