Розмінування лісів: як Миколаївщину очищують від боєприпасів

На Миколаївщині загони гуманітарного розмінування разом з піротехніками, рятувальниками та лісничими очищують ліси від вибухонебезпечних предметів. Під час нетехнічного огляду ділянки у Галициновому виявили снаряди реактивної системи залпового вогню "Смерч". Деякі з боєприпасів знешкодили на місці.

Про особливості розмінування дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Ділянка Галицинівського лісового урочища засаджена молодими деревами, говорить заступник директора філії "Миколаївське лісове господарство" Сергій Завгородній.

"Ця територія — ліси, які були створені в 19 та 20-х роках, тут є сосна звичайна та клен татарський. З початку повномасштабного вторгнення ми не можемо зайти на дану територію та зробити догляд за лісовими культурами. Тому що обмежений доступ в ліс, забруднена територія", — зазначає Сергій Завгородній.

Чоловік додає, коли територію визнають безпечною, з’явиться можливість посадити новий ліс.

"Створити комісію, прийти, назначити території в рубку, забрати згорілу деревину і на її місці висадити новий ліс", — каже Сергій Завгородній.

Начальник відділення піротехнічних робіт третього спеццентру швидкого реагування Олександр Нагорний каже, піротехніки серед молодих сосен знайшли боєприпас, на місці його підкопають та знешкодять. Під’їзди до місця контрольованого підриву перекрили, зауважує піротехнік.

З рації лунає команда: "До вибуху хвилина".

Рештки шестиметрового снаряда рятувальники вантажать в спецмашину, пояснює фахівець.

"Виявили вибухонебезпечний предмет РСЗВ "Смерч" з касетними елементами. Касетні елементи було знищено на місці, а небезпечні залишки буде транспортовано на місце сортування", — говорить Олександр Нагорний.

Зі слів начальника відділення з нетехнічного обстеження та інформування населення Асоціації саперів України Євгена Канцева, цей та ще декілька боєприпасів виявили під час нетехнічного обстеження.

"В рамках нетехнічного обстеження проводимо обстеження території. Спілкуємось з громадянами, вишукуємо інформаторів, хто нам може повідомити про події та обставини, які відбувались на цій території. Під час початку повномасштабного вторгнення ця територія практично була прикордонням з військами РФ", — розповідає Євген Канцев.

Чоловік пояснює, процедура нетехнічного розмінування впливає на швидкість співпраці між лісничими та піротехніками.

Начальникк відділення з нетехнічного обстеження та інформування населення Асоціації саперів України Євген Канцев.

"Ділянка лісу, що ближча до села випалена, били запальними снарядами, пожежа була низова. Поки територія вважається забрудненою, сюди не може зайти комісія", — каже Канцев.

Нетехнічним обстеженням, за словами Євгена Канцева, тут також знайшли артилерійські снаряди та вантажівку.

Загалом у Галициновому росіяни випалили понад 120 гектарів лісу. Зрубана деревина, яка горіла, може згодитися для потреб військових, наприклад, для накатів над бліндажами, повідомляє Сергій Завгородній.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.