"Загальна кількість скоєних злочинів зменшилася на дев'ять відсотків" — начальник Нацполіції Миколаївщини

Начальник ГУ Нацполіції у Миколаївській області Сергій Махно. ГУ Нацполіції/Telegram

У Миколаївській області від початку повномасштабної агресії поліціянти відкрили 164 кримінальні провадження за колабораційну діяльність. Загалом станом на 19 червня 2024 року рівень злочинності на території області зменшився на дев'ять відсотків, по тяжких злочинах — на 12 відсотків.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" розповів начальник Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Сергій Махно.

"Загальна кількість скоєних злочинів зменшилась на дев'ять відсотків. Також зменшення по видовій злочинності: умисне вбивство, розбійні напади, грабунки, згвалтування, тяжкі тілесні ушкодження, незаконне заволодіння транспортними засобами, дорожньо-транспортні пригоди, крадіжки з помешкань громадян. Всі злочини особливо тяжкої категорії на сьогодні на території області розкриті", — говорить Сергій Махно.

Ми маємо можливість документування злочинної діяльності окремих і організованих груп, аби упередити ситуацію та знешкодити злочинців ще на початку, коли вони мають намір скоїти злочин.

За словами начальника Головного управління Нацполіції, на території області станом на червень збільшилась кількість шахрайствстаття 190 Кримінального кодексу України.

"Але відсоток розкриття таких злочинів у 2024 році став краще. Це зумовлено тим, що ми маємо певні алгоритми від Нацполіції, також спільно з працівниками кіберполіції Миколаївської області розробляємо ряд груп. Є напрацювання в цьому", — розповів правоохоронець.

Документуючи діяльність таких груп, ми бачимо, що деякі фігуранти діють за територією нашої держави, наприклад, у Росії, Білорусі. Таким шляхом намагаються дестабілізувати криміногенну обстановку на території регіону, держави.

"Слід згадати і про завідомо неправдиве повідомлення про замінування певного об'єкта, будівлі. частина 1 статті 259 Кримінального кодексу УкраїниЦе також дестабілізує певних юридичних осіб: школи, державні організації, що мають діяти за алгоритмом. Це також один з методів гібридної війни", — сказав Махно.

Зі слів Сергія Махна, відбувається збільшення злочинівстаття 263 Кримінального кодексу України за незаконне зберігання вогнепальної зброї.

"Виявлення таких злочинів — наш пріоритет, аби зменшити кількість та вилучити з незаконного обігу зброю, ми постійно документуємо цю діяльність. Зокрема, з власної ініціативи громадян, шляхом отримання оперативної інформації, спілкування з небайдужими громадянами, які пояснюють, що у сусіда є якась зброя, вибухівка, боєприпаси тощо, що можуть нашкодити цивільним людям", — розповів Сергій Махно.

У виявленні диверсійно-розвідувальних груп і колаборантів, каже поліціянт, ГУ Нацполіції співпрацює з СБУ Миколаївщини, обласною прокуратурою.

"Від початку повномасштабної агресії ми відкрили 164 кримінальні провадження і 107 людям оголосили підозристаття 111 прим. 1 Кримінального кодексу України за колабораційну діяльність. Також свідомість громадян стала вище. Коли ми спілкуємось і збираємось з Силами оборони, я особисто як начальник поліції регіону отримую інформацію, що має оперативний і службовий інтерес. Надалі бачимо дії Сил оборони для документування саме таких колабораційних діянь. Тому стало їх менше, але робота у цьому напрямку триває", — говорить Сергій Махно.

Що відомо

  • У Вознесенському районі Миколаївщини поліцейські оголосили місцевому жителю про підозру у незаконному зберіганні зброї. Чоловік зберігав автомат, 30 набоїв до нього та гранату.
  • З початку 2024 року в області видали близько 800 дозволів на володіння зброєю. Поліціянти вилучили понад 140 екземплярів зброї з незаконного обігу. Уся зброя повинна бути внесена до єдиного реєстру.
  • Підліток з Дніпропетровщини за гроші надсилав фейкові повідомлення про мінування шкіл та торговельних центрів. Зокрема у списку хлопця — "мінування" миколаївського ліцею.
  • У Миколаєві правоохоронці затримали десятьох людей, яких підозрюють у збуті наркотичних засобів та психотропних речовин. Група діяла як у місті, так і у регіоні за допомогою створеного інтернет-магазину та сервісу поштових відправлень.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.