Фермери збирають ячмінь — на Миколаївщині почалися жнива

Попри бойові дії і посушливу погоду миколаївські фермери розпочали жнива. На полях Миколаївського, Баштанського та Вознесенського районів гудуть комбайни, які збирають озимий ячмінь. Станом на 13 червня врожай зібрали на площі 1400 гектарів.

Про це кореспондентам Суспільного повідомив головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації Володимир Афанасьєв.

Жнива розпочалися у Миколаївському, Баштанському і Вознесенському районах. Загалом цього сезону озимими зерновими в області засіяно 425 тисяч гектарів.

Жнива у господарстві, яким керує Надія Іванова, розпочали на полі площею 114 гектарів, засіяному озимим ячменем. Таку площу, говорить директорка, двома комбайнами проходять за один день. Це саме насіннєвий матеріал — профільний продукт господарства. Його продаватимуть за кілька місяців.

"Зазвичай це осінь. Тобто, це озимі — реалізуються під посів цього року і це має бути приблизно вересень-жовтень, хтось у серпні трошки раніше бере насіння. І я сподіваюсь, що все воно буде реалізоване саме як насіння", — говорить директорка фермерського господарства Надія Іванова.

Щодо врожайності озимих культур Надія Іванова каже, що прогнози були не дуже оптимістичні: восени та взимку було мало опадів.

"Тобто вологонакопичення не відбулося такого, як мало воно бути. І дуже у нас посушлива весна — навіть коли у Миколаєві йшли дощі, на жаль, поза Миколаєвом, хоча і поряд, дощів як таких продуктивних не було", — каже Іванова.

"Але рослина попри все вижила і щось ще сипле. Тут я думаю, що порядку 40 центнерів буде по цьому році".

Агроном Василь Сюрченко розповів, що наразі збирають сорт дворядного озимого ячменю Атлант, що вимагає достатньо вологи, і непоганий врожай можна отримати лише якщо підживити посіви та боротися з бур’янами. Дворядний — бо має два ряди зернин у колосі. Цей сорт у господарстві вирощують вже кілька років.

"Десь четвертий рік. Перед цим теж у нас був дворядний Аполон — це його старший брат. А це його послідовник — Атлант. Непогані сорти, хороші сорти", — каже агроном.

Надія Іванова каже, що цього року збирають врожай озимого ячменю з майже 460 гектарів. Ще на площі 570 гектарів достигає озима пшениця.

У департаменті агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації кореспондентам Суспільного повідомили, що станом на 13 червня жнивують усі райони області крім Первомайського. Зібраний озимий ячмінь на площі 1400 гектарів. Загалом минулої осені озимими зерновими в області засіяно 425 гектарів.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.