"Будьте голосом полонених, бо вони боролися за нас": у Миколаєві відбулася акція на підтримку військовополонених

У Миколаєві дев'ятого червня вчергове відбулася мирна акція під гаслом "Не мовчи! Полон вбиває!". Щотижня люди виходять з плакатами та прапорами, щоб нагадали про своїх близьких, які перебувають у полоні або які вважаються безвісти зниклими.

Кореспонденти Суспільного побували на акції.

Мати військовополоненого Олександра розповідає, першого грудня 2021 року син погодив військовий контракт як оператор зв’язку.

"В останню мить, коли вони потрапили у полон, то він написав: "Мамо, зв‘язку не буде, я вас люблю, чекайте", все… Я знаю, де він, і офіційна звістка є і через звільнених. Але про те, яке його становище — це тільки одному Богу відомо і те, що ми чуємо", — каже жінка.

Мати військовополоненого Олександра.

Батько ще однієї учасниці акції Діани до повномасштабного вторгнення працював будівельником. 25 лютого 2022 року пішов до військкомату, щоб стати на захист країни, розповідає дівчина.

"Сьогодні я прийшла в котрий раз підтримати свого батька, який у полоні вже третій рік, він у мене в 36-й бригаді морської піхоти. На жаль, зв‘язку ніякого з ним немає та за весь цей час листи не отримували, жодних дзвінків — лише надія і слова звільнених. Крайній раз ми спілкувалися з ним третього квітня. Він подзвонив своїй молодшій донці привітати з Днем народження", — пригадує вона.

Учасниця акції на підтримку полонених Наталія.

Син Наталії з четвертого квітня 2022 року перебуває у російському полоні. Жінка говорить, як тільки втратили зв’язок з сином, звернулися до ТЦК та СП.

"Нам повідомили, що син у полоні. Він у мене був розумник, добре вчився, працював у порту. Пішов воювати у майже перший же день, у свій день народження — 25 лютого. А тепер ми скільки не пишемо, не питаємо, дізнаємося, щоб офіційно дали нам відповідь — Червоний Хрест нічого не відповідає", — висловлюється Наталія.

Мати військовополоненого Наталія.

На мирну акцію-нагадування прийшла журналістка Дар’я Свистуха, щоб підтримати свого друга, який нині перебуває у полоні.

"Я думаю, що кожному миколаївцю варто приходити щонеділі вранці на акцію, щоб бути голосом полонених та пам‘ятати, завдяки кому зараз над Миколаєвом майорять українські прапори, ми можемо вільно говорити українською в українському місті" — стверджує Дар'я.

Ми хочемо показати те, що чекаємо на кожного захисника, який зараз у полоні. Будьте голосом полонених, тому що вони боролися за нас, а тепер наш час боротися за них.
Дар'я Свистухажурналістка.

За словами представників поліції діалогу на мирну акцію прийшли близько 150 людей. Правопорушень не виявлено.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.