"Прагнув, щоб народ став вільним": у Києві попрощались з бойовим медиком з Миколаєва

У Києві восьмого червня відбулось прощання із загиблим бойовим медиком Микитою Рубаном. 24-річний житель Миколаєва пів року був у комі внаслідок поранення, яке отримав на Херсонщині.

На прощанні з військовим побували кореспонденти Суспільного.

Зі слів матері воїна Катерини, у вересні 2022 року Микита Рубан добровільно долучився до лав 35-ї окремої бригади морської піхоти.

"Він просився з першого дня, його не брали. Він багато разів ходив у військкомат, просився, взяв у ТЦК сам повістку і пішов", — розповідає мати загиблого Микити.

Він так і хотів, рятувати життя і свою сім’ю захищати. Трошки війну за його життя ми програли у війні за свободу України.

Сестра військового Віолетта каже, за декілька днів до великої війни Микита сказав, що хоче відвідати 127 міст України. Дівчина додає, брат був цілеспрямованим та наполеглим.

"За три дні до війни ми з ним домовлялися, що ми поїдемо в Сінгапур проводити навчання на тестувальника. Проте, коли почалася війна у нього був білий білет, була змога виїхати, але він прийняв рішення залишатися в країні та допомагати", — згадує сестра загиблого.

Микита ніколи не жалівся на свій моральний стан. Він завжди був на позитиві, тому що він розумів, якщо не він — то ніхто. Настільки він хотів свободи, він прагнув до того, щоб народ став вільним.
Загиблий бойовий медик Микита Рубан.

Сестра Віолетта розповідає, на Донеччині брат був один рік та восени 2023 року його направили на Херсонщину, де він отримав поранення.

"Коли відправляють на Кринки – відправляють на смерть. На жаль. І тому після того, як уламок попав у голову, йому вкололи наркоз. Він потім не виходив. Він пів року знаходився у комі. Він тримався, він боровся за життя. Але, на жаль, його серце не витримало", — говорить Віолетта.

Коли вмирають бойові медики, вони стають янголами охоронцями не тільки нас, як рідних, а ще й нашої країни.

За словами фельдшерки медичного пункту Галини Козаченко, Микита був бойовим медиком, тому бачилася з ним під час виконання завдань.

"Бачила, як він працював. Микитка завжди вперед летів на допомогу хлопцям. Завжди не соромився, не вагався, не боявся. На самі важкі поранення летів перший", — розповідає Галина Козаченко.

Загиблий воїн Микита Рубан. З особистого архіву родини Микити Рубана

Серце 24-річного жителя Миколаєва Микити Рубана зупинилося 4 червня 2024 року. Чоловіка нагородили відзнаками за мужність, героїзм та за порятунок великої кількості людей, каже сестра Віолетта.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.