"Буде тепло, гарно": у селі на Миколаївщині встановлюють модульні будинки

На Миколаївщині у селі Зелений Гай волонтери встановлюють 15 модульних будинків. Вони термостійкі, легко збираються і стануть тимчасовим прихистком для людей, які внаслідок російських обстрілів втратили житло.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла представниця міжнародної організації "Молодь з місією" Юлія Кенс.

До будівництва одного модульного будинку долучається від шести до дев'яти іноземних волонтерів, розповідає Юлія Кенс. За її словами, вартість однієї споруди становить 10 тисяч доларів.

"Особливість будинків саме в тому, що споруда легко збирається. Наші волонтери збирають максимум за три дні будинок, який 40 квадратних метрів. Дуже термостійка, дуже круто зберігає тепло і також холод, якщо влітку жарко", — каже Юлія Кенс.

"Це такий варіант хороший саме тимчасового житла, поки сім’я відновлюється, поки знаходять можливості, щоб знову стати на ноги".

Необхідність у такому тимчасовому житлі в селі справді є, адже російські обстріли пошкодили близько 30 відсотків будинків у Зеленому Гаю, каже голова Шевченківської громади Олег Пилипенко.

В середньому одне домоволодіння, якщо воно зазнало зручних руйнацій — це від 500 тисяч до мільйона, залежно від розмірів будинку.

"Але більшу частину покривають або фонди, або програма єВідновлення. Чим скоріше відбудувати житловий фонд і повернути людей, тим швидше це буде найголовніша ознака, що ця громада далі буде жити", — говорить Шевченківський голова.

Будинок Ніни та її батьків зазнав пошкоджень вибуховою хвилею внаслідок авіаудару, завданого російськими військами по школі. Жінка говорить, у цей момент всі були у Миколаєві, тому про руйнування дізналися з новин.

"Найперша думка, що слава Богу, що нас тут не було, не було ні дітей. Тоді був сонячний такий день. Я думала собі, що якби ми були б тут, діти б гуляли на подвір’ї. І якби не встигли заховатися, нас би не було", — пригадує жінка.

Мама Ніни, Анастасія, показує новий дім. Говорить, його площа становить 80 квадратних метрів.

"Тут у нас буде прихожа, зайшли, розділися, роззулися. Тут кімната маленька для мене з дідом буде, бо ми уже такі — не багато хочемо. Тут далі кімнату цю велику ми розділимо на дві кімнати. Одна кімната буде двох хлопчиків, а друга кімната для дівчинки", — описує, як облаштують будинок, Анастасія.

"Буде тепло, все запалимо, все гарно. Не так, як в тій хатині, що ми побудували, щоб не їздити туди-сюди з міста. Ми собі дерев’яну побудували, перезимували. Трохи примерзали, але перезимували".

Волонтер Еліас приїхав зі Сполучених штатів. Каже, хоче допомогти Миколаївщині відновитися. За словами волонтера, їхня команда вже побудувала 200 модульних будинків в Україні.

"Ми сподіваємося принести надію в Україну. Ми хочемо, щоб Україна була місцем, де люди можуть мріяти, а не просто думати про сьогодення. Ми прагнемо, щоб українці мали надію на майбутнє", — сказав волонтер.

Нині у селі Зелений Гай проживає майже 900 людей. До великої війни тут було 1200 місцевих жителів, говорить Олег Пилипенко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.