Готував ракетний удар по ТЕЦ: на 15 років засуджено жителя Миколаєва

Засуджений. СБУ

74-річний житель Миколаєва фотографував периметр Миколаївської теплоелектроцентралі, щоб передати дані російським військовим. Таким чином готувався ракетний удар по енергооб'єкту. Росагента затримали та засудили до 15 років тюрми.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

"Серед основних цілей ворога була теплоелектроцентраль, яка забезпечує опаленням майже половину житлових будинків та промислових підприємств обласного центру".

Військових РФ цікавило місцезнаходження та технологічні потужності Миколаївської ТЕЦ. Для цього чоловік фотографував територію підприємства. Співробітники СБУ задокументували його діяльність і затримали у вересні 2022 року.

Як встановило розслідування, засудженим є 74-річний мешканець Миколаєва, ідеологічний прихильник кремлівського режиму, якого військові РФ дистанційно завербували влітку 2022 року.

"За співпрацю на користь РФ зраднику обіцяли грошову "винагороду" та лояльне ставлення у разі захоплення регіону", — йдеться у повідомленні СБУ.

За матеріалами Служби безпеки суд призначив чоловіку 15 років тюрми. Його визнано виннимза частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.