"Іншого шляху немає". Історія заступника командира миколаївської 36-ї ОБрМП

Заступник командира Миколаївської 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Шаталов. Колаж: Суспільне Миколаїв

Сергій Шаталов починав свою військову кар'єру в морській піхоті у 2014 році, його батальйон захищав позиції у Криму три тижні. Після поранення Сергій повернувся до служби. Нині метою заступника командира миколаївської бригади є не тільки перемога, а й вивільнення побратимів з полону.

Інтерв'ю з заступником командира миколаївської 36-ї ОБрМП Сергієм Шаталовим опублікували на сторінці бригади.

Батальйон, яким командував Сергій Шаталов у 2022 році брав участь в обороні та визволенні правобережжя Херсонщини. Після поранення Сергій Шаталов повернувся до рідної морської піхоти і вже на посаді командира підрозділу виконував завдання у Кринках, щоб разом із іншими підрозділами Сил оборони створити сприятливі умови для звільнення Лівобережжя.

Морська піхота виконує бойові завдання, щоб захопити плацдарми і створити умови для звільнення лівобережжя Херсонщини. Ними використовуються сучасні методи для збереження життя особового складу та знищення армії РФ, включаючи артилерію та безпілотні літальні апарати.

"Це вчасна ротація, конкретика, евакуація, правильне керування офіцером під час бою. І тут думаєш, о так, мій командир за мене думає, він мене попередив. У морській піхоті навіть своя окрема методика є, були люди які там по 92 дні сиділи", — каже Шаталов.

Морські піхотинці під час тренувань. 36 ОБрМП

Найважчі рішення на війні, говорить заступник командира, завжди стосуються людського життя.

Я говорю про евакуацію. Це важко, особливо коли перед тобою річка, запливи, заброди, болота.

"Іноді ти сподіваєшся на Бога, щоб човен дійшов, щоб важкопораненого змогли евакуювати, і він успішно повернувся назад" — каже Шаталов.

Коли почалось повномасштабне вторгнення, його батальйон виконував завдання поблизу Маріуполя. У березні 2022 року батальйон отримав наказ здатися в полон для збереження життя особового складу. Тоді новою метою Сергія стало не лише перемогти у війні, але й звільнити побратимів, 80 відсотків з яких досі в полоні.

Всі об'єднані однією ціллю, всі розуміють, для чого ми тут.

"Після виконання завдань, навіть ті, хто не вірив у Бога, почали вірити через численні випадки, які неможливо пояснити інакше" – додав він.

Важливо правильно планувати операції, враховуючи час, місце та погоду, щоб підвищити шанси на успіх, каже морпіх. Попри планування є випадки, коли противник не дає змоги човнові простояти на точці висадки чи евакуації більше ніж хвилину.

Заступник командира Миколаївської 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Шаталов. 36 ОБрМП

Заступник командира підкреслив, що потрібно постійно адаптуватися до нових методів і засобів, які застосовує противник, оскільки війна зараз відбувається не тільки на фронті, але і в головах людей. За його словами, противник перейшов до наступної фази — демотивації українського суспільства.

Якщо ми хочемо вижити як нація, потрібно воювати, боротися за своє життя, доводити право на існування. Іншого шляху немає.

Сергій зізнався, що не виховувався в сім'ї глибоких патріотів або любителів української народної творчості, але сам прийшов до усвідомлення своєї відповідальності за країну. Він вивчає культуру та хоче, щоб його діти жили тут.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.