Берег річки. Миколаїв, 11 травня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

У Миколаєві жодна відкрита водойма не пристосована до відкриття курортного сезону. Є загроза підриву на міні або рештках боєприпасів, що можуть залишатись у воді після обстрілів.

Про це йшлось 29 травня у етері інформаційного проєкту "Суспільне. Студія".

За словами першого заступника міського голови Віталія Лукова, у Миколаєві влітку 2024 року сезон купання офіційно не відкриють, адже не дозволяє безпекова складова.

"Ми отримали тільки попередній дозвіл для організації на окремій частині річки тренувань для наших гребців. Це те, на що Державна служба України з надзвичайних ситуацій погодилась: має час, можливості обстежити акваторію там, де ми зможемо дітям з дотриманням безпекових умов дати можливість тренуватись. Тому що час іде, діти ростуть, і ми маємо дати змогу для розвитку, щоб зростало покоління спортсменів", — сказав посадовець.

Решта місць відпочинку біля води є небезпечними, особливо підводна частина, оскільки було багато обстрілів і територія потенційно небезпечна в плані вибухових предметів.

"Вся прибережна смуга регіону не буде відкрита, і це логічно. Річка Південний Буг вище Миколаєва за погодженнями з ДСНС, де не було обстрілів зовсім, не було бойових дій, там, можливо, будуть дозволи на відпочинок біля води, але це вже північніше Вознесенська, адже зона бойових дій була до міста Вознесенська", — додав Віталій Луков.

Не працюватиме цього річ і бізнес, який був зосереджений навколо водойм з акцентом на літній відпочинок, зауважив заступник Миколаївського міського голови.

"Нічого не буде робити, навіть той бізнес, що міг забезпечити внутрішні басейни. Тому що Миколаїв має небезпеку "швидких ракет", тобто балістичних ракет, що часто прилітають в нашу зону ще до тривоги або разом з увімкненням сигналу повітряної тривоги", — говорить Луков.

Заступник Миколаївського міського голови каже, що людей інформують про заборону купатися у річках.

"У нас обов'язково відновлені позначки, інформаційна кампанія. Люди залишаються людьми, не до всіх, на жаль, доходить. Ще раз застерігаю, що війна не закінчилась, шкода, що люди гинуть через необізнаність або відсутність загальної культури в плані безпеки власної і тих, хто поряд", — розповів Віталій Луков.

Люди сидять на лавках на пляжі у Миколаєві, 1 травня 2024 року.

Начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук каже, рішення щодо відкриття пляжів ухвалює місцева адміністрація, погоджують з військовими. Втім, на Миколаївщині, Херсонщині відкрити локації для купання у 2024 році неможливо.

"Очаківщина обстрілюється з Кінбурна. Дніпро-Бузький лиман також прострілюється. Коблево скоріш за все буде закрито: не слід забувати про підрив на Каховській ГЕС, коли все, що було наміновано на Дніпрі, а це велика кількість вибухонебезпечних предметів, винесено великою водою у Чорне море. На жаль, деякі міни ми не встигаємо розмінувати після того, як викидає на узбережжя, вони просто детонують самостійно. Це відбувається не кожного дня, але небезпека постійна", — сказав Дмитро Плетенчук.

Що відомо

  • Туристичний сезон 2024 року на Миколаївщині відбудеться з урахуванням воєнного стану та безпекових обмежень. Чорноморське узбережжя залишається закритим через окупацію Кінбурнської коси та загрозу обстрілів з боку Росії.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.