ГУР і поліція встановили особи трьох російських офіцерів, які катували і вбивали людей на Миколаївщині

Пошкоджена будівля райвідділу поліції. За інформацією МВА, тут російські військові утримували та катували місцевих жителів. Архів. Суспільне Миколаїв/Валентина Гурова

Співробітники ГУР у взаємодії зі слідчими Нацполіції ідентифікували трьох воєнних злочинців — офіцерів російської окупаційної армії, які катували і вбили цивільного на Миколаївщині.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

За інформацією розвідки, у березні 2022 року на території одного із населених пунктів Снігурівської громади Миколаївської області російські військові застрелили цивільного 53-річного чоловіка. Перед цим його жорстоко катували, повідомляють у ГУР.

За інформацією Нацполіції, вбитий передавав дані про кількість і пересування російських військових Збройним силам України.

Факт убивства і катувань чоловіка виявили слідчі Нацполіції, які натрапили на відповідний аудіозапис-перехоплення розмови російських військовослужбовців.

"Зачищаємо селище, знаходимо адміністратора селища і давай його бити. Йому в морду дав, три пальці лопаткою саперною відрубав, бере ножівку і зуби нею починає пиляти, а йому все одно. Ми його б'ємо, ножами у ногу колемо — йому все одно. Ну я його і задвохсотиввбив його", — уривок з аудіозапису, який оприлюднили правоохоронці.
Скриншот з відео Нацполіції

На основі розмови російських окупантів, правоохоронці перевіряли факти смертей, які збігалися з описом. Проте збігів не знайшли, розповів старший слідчий в особливо важливих справах Нацполіції Андрій Корзун.

"Після ми стали телефонувати мешканцям та головам місцевих громад. Зателефонувавши десяткам людей ми нарешті виявили факт, який відбувся у березні 2022 року в одному з населених пунктів Снігурівської громади", — розповів слідчий.

Скриншот з відео Нацполіції

Правоохоронці ексгумували тіло та провели судово-медичні експертизи.

"Виявлено вогнепальне поранення в потилицю, уламковий перелам черепа, відпилені зуби верхньої щелепи. ДНК-експертиза підтвердила особу загиблого — 53-річного чоловіка, який мав принципову проукраїнську позицію", — розповів Корзун.

Скриншот з відео Нацполіції

Усі зібрані дані правоохоронці передали до ГУР.

"Було установлено особи воєнних злочинців — трьох офіцерів ЗС РФ, які на момент скоєння воєнного злочину перебували на території Снігурівського району Миколаївщини".

Розвідники встановили особи російських воєнних злочинців: Аралтан Манджиєв, Віктор Клименко та Костянтин Макін.

За катування і умисне вбивство їм оголошено підозри у жорстокому поводженні з цивільним населенням та умисному вбивстві. Санкції статтей передбачають довічне позбавлення волі.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.