Миколаївський суд ухвалив рішення щодо директорки окупованого дитсадка на Херсонщині

Підозрювана директорка дитсадка. Getty Images

Отримувала дитячі книжки російською мовою, забезпечувала виплату заробітної плати в рублях, впроваджувала освітні стандарти Росії: за версією слідства під час окупації Херсона підозрювана погодилась очолити незаконно створений дошкільний навчальний заклад, її справу розглянули у суді Миколаєва.

Про це повідомили у Центральному районному суді міста Миколаєва.

Слідча суддя Центрального районного суду міста Миколаєва Галина Подзігун розглянула клопотання щодо обрання міри запобіжного заходу мешканці Херсона, яка підозрюється у пособництвічастина 1 статті 111-2 Кримінального кодексу України з Росією під час окупації міста.

В ході розгляду, судом досліджено, зокрема покази співробітників дитячого садку, які повідомляли, що підозрювана неодноразово пропонувала приступити до роботи в створеному окупаційною адміністрацією закладі.

"Зазначала, що для них велика честь працювати на РФ, на що вони відповіли відмовою", — розповіли у суді.

Підозрювана не визнала свою провину, заявила, що залишилась працювати на тій самій посаді, яку обіймала раніше. Просила не застосовувати до неї запобіжний захід, пов'язаний з триманням під вартою.

Захисниця просила обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

За результатами розгляду слідча суддя ухвалила застосувати до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.