Протимінна діяльність: Миколаївщину відвідала іноземна делегація

Миколаївщину 22 травня відвідала іноземна делегація з протимінної діяльності Великобританії, США та Ірландії. Під час візиту обговорили питання розмінування регіону та подальші заходи з прискорення цього процесу.

Про це повідомили в пресслужбі ДСНС.

За інформацією ДСНС, у складі делегації на Миколаївщину прибули старший радник з протимінної діяльності ООН Пол Хеслоп (Heslop Paul) з Великобританії, Бакалі Ейона (Bakali Ejona) зі США та Девід МакМахон (Mc Mahon David) з Ірландії

Головне управління ДСНС України у Миколаївській області

Зі слів начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області Миколи Панасенка, в області організували роботу 10 піротехнічних розрахунків.

"З початку повномасштабної російської агресії піротехнічні підрозділи надзвичайників залучалися 7 849 разів на випадки виявлення ВНП, вилучили та знищили 23 663 одиниць ВНП, із них 74 авіабомби, розміновано 7033 га території, 725 домогосподарств", — йдеться в повідомленні.

Начальник ДСНС Миколаївщини також каже, що відділенням підводного розмінування здійснено 162 залучення, обстежено 33 га акваторії, виявлено та знищено 150 одиниць ВНП.

Загальна територія сільгоспугідь, що потребують обстеження, становить близько 288 тисяч га. Національним органом з питань протимінної діяльності затверджено "План виконання заходів з обстеження та очищення від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення", яким визначено 43 984,73 га, як першочергові для обстеження для всіх операторів протимінної діяльності, які працюють на території Миколаївської області.

Головне управління ДСНС України у Миколаївській області

"У 2023 році підрозділами ГУ та приданими піротехнічними підрозділами обстежено 55 090 га сільгоспугідь з яких 1 973 га розміновано. З початку 2024 року розміновано 106 га сільгоспугідь", — розповідає Микола Панасенко.

Також делегація відвідала один з районів області, де наразі триває очищення землі, у тому числі сільськогосподарських угідь, від російських мін та інших ВНП. Вони ознайомилися, зокрема, з роботою машин механізованого розмінування та специфікою діяльності саперів ДСНС.

Головне управління ДСНС України у Миколаївській області

Крім того, у ході візиту делегації кінологічний розрахунок продемонстрував роботу мінно-пошукових собак.

"Миколаївська область наразі залишається однією з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами в Україні. На потенційно замінованих ділянках працюють не тільки сапери та мінно-пошукові собаки, а й техніка дистанційного управління", — говорить начальник відділу гуманітарного розмінування управління реагування на надзвичайні ситуації Юрій Слющенко.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.