"Улюблена спеціалізація — пошук зброї": як собаки допомагають захисникам Миколаївщини

Собаки, які допомагають у виконанні службових обов'язків. Суспільне Миколаїв

Окрім ручних та механічних засобів розмінування або ж інших робіт, пов'язаних зі службовими обов'язками, використовують не тільки людей, але й собак. Держслужбовців, які слідкують за поведінкою тварин у таких умовах називають кінологами.

Суспільне Миколаїв зібрало добірку собак, які допомагають здійснювати роботу у різноманітних середовищах.

Пес Бакс з 123 бригади ТрО

Бакс родом з Бельгії. Чотирилапий перебуває на службі в ЗСУ у складі миколаївської 123 бригади тероборони та чергує на блокпостах. Крім того, розшукує російські міни й нерозірвані снаряди.

Пес Бакс. Фото: 123 бригада тероборони

Зі слів військовослужбовців бригади, Бакс не відволікається ні на що, в нього добре розвинена соціалізація, коли він почувається комфортно в будь-якому середовищі.

Фото: 123 бригада тероборони
Найкращий з кращих! Опанував чимало навчальних курсів та напрямків. Ним виявлено сотні кілограмів вибухівки. Він "горить" своєю справою, і пишається долею, адже він шанований і корисний.
пресслужба 123-ї бригади ТрО

Собака-сапер Альф

Сапер-кінолог ДСНС працює в дуеті з чотирилапим помічником на ім'я Альф. Зі слів Євгена Шолудька, мотивує та заохочує пса для кращого виконання роботи.

Собака-сапер Альф. Фото: ДСНС

Євген зазначає, складнощів у розмінуванні немає. Проте завжди переживає за свого товариша, додає чоловік.

"Альф, як і всі наші мінно-пошукові собаки, натренований та навчений, чітко знає алгоритм роботи. Якщо почув запах вибухівки, ніколи не підійде до місця, а сяде на відстані й так повідомить про небезпеку. Далі — це вже моя задача. Завжди повинна бути обережність.", — ділиться Шолудько.

Сапер-кінолог Євгеній Шолудько разом з Альфом. Фото: ДСНС

Бельгійська вівчарка-сапер Квад

Сапер-кінолог Державної служби з надзвичайних ситуацій Андрій Балашов працює зі своїм помічником Квадом — бельгійською вівчаркою. Пес допомагає розмінувальнику визначати вибухонебезпечні предмети на території Миколаївщини.

Вибрав я його, дуже сподобався, особливо очі. Вони дуже гарні. Вмотивований собака, гарно працює, шукає. Майже немає хибних позначень. Було достатньо одного погляду в очі. З того моменту ми разом. Для мене він друг — особистість з характером, зі своїм настроєм та вподобаннями.
Розмінувальник Андрій Балашов разом з собакою-сапером Квадом. Фото: ДСНС

Собаці півтора року, чоловік працює з ним близько року. Вже навченого пса ДСНС передала бельгійська організація.

Пес Макс, покинутий росгвардійцями на Миколаївщині

Пес Макс звик до команд українською мовою, виконує завдання з конвоювання підсудних, охорони громадського порядку та допомагає перевіряти транспортні засоби на блокпостах.

Пес Макс.

Собака, якого у квітні після боїв під Миколаєвом покинули росгвардійці, адаптувався до служби у лавах Національної Гвардії України.

"Собака є дуже хорошим для дресування, один з найкращих. Базові команди він всі знає, на затримання. З часом собака звикає, розуміє, що я не несу для нього ніякої небезпеки і він приручається. З перших днів прийняв, не було в нього агресії", — розповідають військові.

Пес Макс та його господар "Ріддік", травень 2022 року.

Макс тренується щодня, проходить смугу перешкод. З собакою займаються називає "бойовим товаришем", розповідає, що той одразу обрав саме його.

Вівчарка Емма у Нацгвардії

Службова вівчарка Емма шукає вибухівку та зброю, допомагає військовослужбовцям нести службу на блокпостах.

"У неї є улюблені іграшки. Улюблена спеціалізація у неї це — пошук зброї. А команда "сидіти" і команда "гуляти" — це улюблена команда для будь-якої собаки, мені здається", — говорить кінолог Макс Табурін.
Максим Табурін з Еммою.

Максима Табуріна відзначили подякою Командувача Національної гвардії України за досягнення у службовій діяльності. А його службову вівчарку Емму — медаллю "За віддану службу".

Медаль Емми.

Вівчарці Еммі майже чотири роки. Дресувальник і господар Максим характеризує її як врівноважену та грайливу собаку, яка добре виконує свої службові задачі з виявлення зброї та набоїв.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.