"Народжені бути вільними – досі в полоні": у Миколаєві вчергове відбулася акція-нагадування "Не мовчи! Полон вбиває!"

Близько 250 людей, рідні та друзі військовополонених, 19 травня вийшли на мирну акцію "Не мовчи! Полон вбиває!" у Миколаєві. Мета заходу — привернути увагу суспільства до бійців, які зникли безвісти або перебувають у полоні.

Кореспонденти Суспільного побували на заході.

Учасниця акції Катерина вийшла з прапором 501-го батальйону 36-ї бригади морської піхоти. Саме в цьому підрозділі служив її батько – захисник Маріуполя.

"Мій тато дуже відповідальна людина. Він завжди в усьому нас підтримував та робив усе, щоб у його родини все було добре", — говорить вона.

Донька військовополоненого Катерина.

Каже, коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, він, не роздумуючи, пішов на фронт.

"У полон потрапив у квітні 2022 року. Ще в березні з ним зник звʼязок. І тоді я навіть не допускала думки, що з ним щось може статися, що він може потрапити в полон. Я просто була впевнена, що він тримається. Дізналися про це випадково в соцмережах. Після цього зверталися куди тільки могли та поки що ніяких результатів", — висловлюється жінка.

Люди з плакатами на акції протесту.

Ще одна учасниця заходу Тетяна каже, по можливості виходить на подібні акції, сама чекає з полону племінника.

"Пішов добровольцем з самого початку, хоч у нього й дружина була на останньому місяці вагітності. Народився у нього син, без нього вже. Йому два рочки, він батька не бачив та чекає його. Востаннє спілкувалися ще 25 березня 2022 року. І потім він потрапив в полон. Відомо, що він зараз у полоні в Мордовії. Ми всі його чекаємо, любимо", — говорить Тетяна.

Тітка військовополоненого Тетяна.

У Мордовії перебуває і ще один військовий Юрій, розповідає його мати Наталія. Про це дізналася від його побратима.

"Зателефонував Саша і сказав: "Я з вашим Юрою був в полоні". Я листи писала. Ніякої відповіді, ніяких дзвінків, нічого не було", — розповідає мати військовополоненого.

Місцева жителька Катерина каже, її чоловік – військовослужбовець 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, востаннє виходив на звʼязок 24 квітня 2022 року.

"Через тиждень мені взагалі повідомили, що він загинув. Ми не знали, що робити, до кого звертатися. Тому що ми не мали ні підтвердження про те, що живий, ні про те, що він дійсно загинув. І через кілька тижнів ми дізналися, що він дійсно перебуває в російському полоні та був поранений. Комітет Червоного Хреста також підтвердив, що він дійсно перебуває на території Росії", — каже Катерина.

Дружина військовополоненого Катерина.

Розповідає, впевнена, що ще зможе обійняти свого чоловіка.

"Мій чоловік мужній, тому думаю, що він там все має витримати та паралельно знає, що його чекають рідні, побратими, особисто я та його сімʼя. Сподіваюсь, що він про це памʼятає, там йому це дійсно надає сил. Тому що ми кожен день молимось за нього і всіх його побратимів, за всіх наших захисників. Ми всіх чекаємо додому якомога швидше", — зазначає дружина військовополоненого.

Люди з плакатами на акції протесту.

Порушень громадського порядку під час акції не виявлено, повідомив начальник сектору превентивної комунікації Національної поліції Михайло Морозов.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.