Причини виникнення алергії та як її уникнути: поради медикині з Миколаєва

Сезонна алергія припадає на період цвітіння тополі, акації та платанів — квітень-травень. Кожен п'ятий житель Миколаєва звертається до лікаря-алерголога з проблемою внаслідок цвітіння дерев.

Про це 15 травня кореспондентам Суспільного розповіла лікарка-алергологиня алергологічного відділення Миколаївської обласної клінічної лікарні Ірина Тюлюкіна.

Зі слів фахівчині, містяни частіше звертаються до лікаря через сезонну алергію.

"Люди, які живуть в селі, вже з раннього віку контактують з великою кількістю мікробів та алергенів. В них формується певна імунна система. ПолінозАлергічне захворювання слизових оболонок носа й ока, яке спричинює пилок рослин, спори грибів. виникає незалежно від віку або статі людини", — говорить Ірина Тюлюкіна.

Нині на поліноз хворіє кожна п’ята людина. І щороку ця кількість людей збільшується.

За словами лікарки, сезонні алергії бувають навесні, влітку та восени. Фахівчиня зазначає можливі причини виникнення алергії:

  1. генетична схильність;
  2. неконтрольоване приймання антибіотиків;
  3. куріння та зловживання алкоголем;
  4. малорухомий спосіб життя;
  5. велика кількість вжитих консервантів;
  6. побутовий пил.

Ірина Тюлюкіна розповідає, уникнути алергії можна, якщо обмежити контакт з алергеном.

"Якщо є можливість, на період цвітіння краще поїхати кудись в гори або до моря. Якщо такої можливості немає, то ми рекомендуємо максимально уникати контакту з алергеном", — каже лікарка-алергологиня.

Заступник начальника Управління охорони здоров’я Миколаївської ОВА Олег Бабін зазначає, статистика щодо захворюваності на сезонні алергії не ведеться відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я від 2012 року

"На зараз дані не ведуться, тому що це не передбачено статистичними формами й тими формами, які ми надаємо в МОЗ", — говорить посадовець.

Місцева жителька Ірина розповідає, вже п'ять років має алергію на цвітіння платанів та тополі. У цей період починає приймати препарати, які їй призначив лікар-алерголог.

"Коли починається період активного цвітіння, я намагаюся превентивно приймати протиалергічні засоби. Вони мають накопичувальний ефект і не так сильно впливають чи викликають сонливість", — каже жінка.

"Я постійно ношу з собою воду, тому що забивається горло та голос, і дуже важко говорити, починається задушливий кашель", — розповідає місцева жителька.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.