Питна вода для Миколаєва: на позачерговій сесії депутати внесли зміни до попередніх рішень ради

Люди у черзі за пляшками питної води. Миколаїв, 5 травня 2022 року. Артем Ващиленко/Facebook

У Миколаєві на 33-й позачерговій сесії міської ради ухвалили рішення, що дають змогу отримати субвенції з державного бюджету. Гроші будуть витрачені на фінансування робіт з будівництва нового водогону для міста.

Про це 13 травня йшлось під час онлайн засідання позачергової сесії Миколаївської міської ради.

"Терміновість скликання сесії обумовлена тим, що ми отримали інформацію щодо рішення Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2024 року про забезпечення Миколаєва питною водою. На минулій сесії ми ухвалили деякі рішення, які сьогодні повинні змінити у частині назв, щоб вони відповідали прийнятим рішенням Кабміну", — сказав Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

З нашого боку все має відбуватися терміново і в такому незвичному режимі.

Минулої сесії, що відбулась 25 квітня 2024 року, депутати ухвалили рішення щодо будівництва нового магістрального водогону з Нової Одеси.

13 травня на сесії внесли зміни до Програми соціально-економічного розвитку міста на 2024-2026 роки, до бюджету Миколаєва на 2024 рік, а також до рішення про визначення замовника будівництва.

За словами директорки департаменту фінансів Віри Святелик, у рішення про бюджет змінили назви трьох водогонів.

"У додатку шість до проєкту рішенні вносяться зміни щодо назви трьох проєктів щодо водогону з реконструкцією. Також додається ще одна назва "Реконструкція Жовтневого водосховища" з виділенням грошей 330 тисяч гривень шляхом перерозподілу у межах лімітів управління капітального будівництва", — розповіла Віра Святелик.

Депутати визначили замовником будівництва Службу відновлення у Миколаївській області.

"Сподіваюсь, тепер, коли м'яч на території міністерств нашої держави, вони можуть прискорити питання забезпечення питною водою містян у Миколаєві", — зазначив Олександр Сєнкевич.

Що відомо про водозабезпечення Миколаєва

  • У Миколаєві планують відновити водопостачальну інфраструктуру завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.
  • Кабінет міністрів виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водозабезпечення у Миколаєві.
  • Централізоване постачання питної води у Миколаєві не з’явиться до 2025 року. Станом на квітень 2024 року фахівці визначили водозабори, що можна використати, розробили техніко-економічне обґрунтування.
  • З травня 2022 року в Миколаєві розпочали заповнювати водопровідну систему міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Фахівці комунального підприємства "Миколаївводоканал" обстежили ділянки водогону Дніпро-Миколаїв.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.