Кількість ветеранів та їх сімей в області буде більшою, ніж в інших регіонах — начальник Миколаївської ОВА

Жінка обіймає військового. Getty Images

У Миколаївській області до 2022 року проживали близько 25 тисяч сімей ветеранів війни. Наразі є потреба у 156 "ветеранських" омбудсменах та психологах у 52 територіальних громадах регіону.

Про це під час другого Міжнародного саміту міст і регіонів, що відбувся дев'ятого травня, розповів начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

У Миколаївській області до початку повномасштабного вторгнення, дислокувалися 40 військових частин ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби у складі чотирьох гарнізонів, зазначив посадовець.

"На території області перебувало близько 25 тисяч сімей ветеранів війни. Тому ми розуміємо, що кількість ветеранів та членів їх сімей в нашій області буде значно більшою ніж в інших регіонах", — говорить Віталій Кім.

Станом на травень 2024 року тривають програми з підтримки та реабілітації військовослужбовців та членів їх родин.

Це і робота нашого сектору підтримки ветеранів, і обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, і програма оздоровлення та відпочинку для ветеранів війни, військових та членів їх сімей за рахунок коштів обласного бюджету.
Конгрес Місцевих та Регіональних Влад/YouTube

У 2023 році послуги з відпочинку отримали 1524 людини на суму 7,5 мільйонів гривень, додав Кім.

"Виходячи з нашого досвіду, вважаю за доцільне запровадження в кожній громаді посади "ветеранського омбудсмена", — зазначає начальник Миколаївської ОВА.

Станом на травень 2024 року є потреба у 156 таких спеціалістах та психологах в 52 територіальних громадах регіону, каже чиновник. А загальний бюджет на утримання — близько двох мільйонів на рік.

Отримати підтримку, зокрема фінансову, цього проєкту розраховують від міжнародних партнерів.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.