"Майже жодного сповіщення за два роки": на Миколаївщині жінка чекає сина з полону, захисника Маріуполя

На Миколаївщині мати військовополоненого Зоя очікує на повернення свого сина Віталія, захисника Маріуполя, який вже два роки перебуває у російському полоні. Статус полоненого підтвердили як з російської, так і з української сторони. Мати воїна не втрачає надію на повернення сина додому.

Історією військовополоненого жінка поділилася з кореспондентами Суспільного.

Змалку Віталій був патріотом, тоді ж і захопився військовою справою. Був відважним, говорить Зоя.

"Ще маленьким грався, ліпив військових з пластиліну. Коли він закінчив технікум, то пішов до армії. Казав: "Як це інші не хочуть йти до армії? Це ж чоловіча справа – захищати свою Україну", — згадує мати військовослужбовця.

Мати військовополоненого Віталія Зоя.

У лавах Збройних сил чоловік став вірянином. Зоя пригадує, як Віталій розповідав про один із російських обстрілів позицій його підрозділу.

"Вони переховувалися в нескладному приміщенні, як сарайчик був. І мій син сказав: "Хлопці, нас нічого не врятує, лише Господь. Треба молитися". Потім вони вийшли. Техніки немає, нічого немає. А вони — цілі", — каже мати полоненого.

Військовополонений захисник України Віталій. З архіву Зої

Віталій не хотів хвилювати батьків, тому не розповідав їм про те, що відбувалося у Маріуполі, говорить жінка.

Він сказав племінниці: "Ми вже без їжі, без патронів, у нас все закінчилося. Ми сніг топимо, з батарей воду вже випили, але ми стоїмо".

На початку квітня 2022 оборонець перестав виходити на звʼязок. Тоді рідні почали його шукати через організації та групи в соцмережах.

"На російських каналах ми знайшли фотографію мого сина. Він худий був, дуже змучений. Пройшло п'ять місяців і ми отримали лист. Коли я читала його, там було написано: "Привіт, поважна мамо", і я одразу зрозуміла, що лист був під диктування", — стверджує Зоя.

Зоя говорить, що бачить військовополоненого у снах.

"Він заходить в коридорчик у штанах. Ні футболки, ні сорочки у нього немає, голе тіло. І з правої сторони жучок чорненький. І цей жучок мені підказував, що його облямовують", — розповідає Зоя.

Військовослужбовець Віталій на танку. З архіву Зої

Згодом з груп у соцмережах дізналася, що її сина судять росіяни.

"У мене сестра в Москві хвилюється, але не може зв’язатися з ним, не допускають. У них в сім’ї немає згоди з чоловіком, тому що їй він каже: "Дивися телевізор наш, російський". Своєю чергою жінка стверджує, що там одна неправда та не буде нічого дивитися", — розповідає Зоя.

Попри все мати вважає свого сина Героєм.

Він мені казав: "Мамо, я повинен служити, а не ховатися. Мамо, ти ж ходиш в церкву, а Бог що говорив? Що треба захищати свою землю". Я горджуся, що в мене такий син.
Військовослужбовець з Миколаївщини Віталій. Архів Зої

Мати військовополоненого сина Віталія впевнена, що колись прогуляється з ним ще вулицями рідної Баштанки.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.