Підвищити цифрову обізнаність: на Миколаївщині волонтери вчитимуть старше покоління користуватися гаджетами

У Галицинівській громаді Миколаївщини в травні-червні 2024 року реалізовуватимуть проєкт з підвищення цифрової обізнаності літнього покоління. Задум передбачає навчання понад 40 волонтерів, які далі передаватимуть знання старшим.

Про це журналістам Суспільного розповіла організаторка заходів проєкту "Люди Всюди" Діана Борисенко.

Навчати медіаграмотності планують за допомогою тренінгів та майстер-класів, говорить організаторка.

"Користуватись гаджетами, різними застосунками, онлайн-банкінгом. Уміння користуватись месенджерами. Відпрацювання навичок робити замовлення онлайн", — говорить Діана.

Команда дівчат, що організовують проєкт "Люди Всюди", Миколаїв, 16 лютого 2024 року. Надане Діаною Борисенко

Курс повністю безплатний, а триватиме він не більше двох тижнів, з кожним волонтером. Перший захід для охочих відбудеться 29 квітня.

"Це буде знайомство, створення груп, де кожен може представитись, відпочити й набратися сил. План навчання формується залежно від потреб учасника. Це може бути: замовити ліки або навчитися користуватися "Дією", оплатити комунальні послуги або комунікувати з дітьми, онуками, родичами за кордоном", — пояснює дівчина.

Зі слів комунікаційниці, ідея проєкту виникла під час прогулянки з друзями, коли мова зайшла про сучасні проблеми.

"Одній з нас зателефонувала бабуся і каже: "Сонечко, допоможи розібратись з телефоном". Це нас навело на думку, що зараз однією з актуальних проблем є відсутність обізнаності у сфері медіа нашого прекрасного покоління "Х", — говорить Діана Борисенко.

Організатори розробляють концепція проєкту, Миколаїв, 16 лютого 2024 року. Надане Діаною Борисенко

В інтернеті команда однодумців подала заявку за програмою UPSHIFT Це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн).. А вже 15 лютого відбувся перший день знайомств 10 команд та їх менторів. Тоді ж учасники підготували власні ініціативи для покращення життя молоді у місті та громадах регіону.

"Учасники навчаються працювати в команді, аналізувати виклики та нестандартно мислити. З підтримкою ментора знаходять ефективні розв'язання проблем, які їх турбують", — говорить Діана Борисенко.

Проєкт "Люди Всюди" у Галицинівській громаді триватиме два місяці. У разі успішного завершення ініціативи, організатори планують поширювати програму й на інші громади регіону.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.