Миколаївська волонтерка допомагає перевозити поранених військових до лікарні: репортаж з Донеччини

Миколаївська волонтерка допомагає перевозити поранених військових з прифронтового госпіталю до лікарні у тиловому місті. Евакуаційна бригада на Донеччину виїжджає через день. В екіпажі є водій та медичний супровід, всі взаємозамінні.

Про важливість цього етапу кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка з Миколаєва Євгенія.

До лікарні у Дніпрі відвезли трьох бійців із травмами очей, один з них — із травматичною ампутацієюВідторгнення частини або всієї кінцівки (або іншої частини тіла) у результаті механічної дії кінцівки. Серед учасників місії 20 квітня присутня керівниця східного напрямку благодійної організації "Operation Aid", волонтерка Євгенія.

Працюючи шість місяців на різних етапах евакуації поранених, вона розповіла про підготовку до такої роботи.

"Це досвід. І ось він формувався, формувався, і в якийсь момент я відчула, що все, я можу, я себе відчуваю нормально. У мене вже немає жодних істерик. Тому що у мене були виходи з машини пішки, знімання броніка в істериці, воплі — все це", — згадує Євгенія.

Свою діяльність волонтерка суміщає з організацією роботи та логістики шведської БО "Operation Aid". У команді евакуаційної машини працює й парамедик Дмитро.

"Важкість — встигнути довезти, якщо важкий, критичний стан. Тобто постійний контроль, монітор пацієнта, як він себе почуває, зміни показників. Постійний контроль, увага до пацієнта, щоб встигнути довезти і передати лікарям", — пояснює парамедик.

Дмитро — колишній брокер, переорієнтувався на інструкторство з тактичної медицини під час війни, а тепер парамедик.

"Зараз більше авіаційних засобів ураження, але ж інтенсивність боїв була як у 2014 році, так і зараз".

У машині розміщують до пʼяти поранених із прифронтових шпиталів та перевозять у лікарні тилових міст — Дніпра, Харкова та Києва.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.