12 маяків півдня: в Миколаєві художниця презентувала картини, виконані у стилі петриківського розпису

Декорації Олександри Удовицької, представлені на виставці. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Символ світла, незламності, стійкості — такими бачить 12 маяків півдня України художниця Олександра Удовицька. Власні роботи, виконані у стилі петриківського розпису, мисткиня презентувала у Миколаївському музеї суднобудування і флоту 18 квітня. Експозиція триватиме до початку літа.

На презентації картин художниці Олександри Удовицької побували кореспонденти Суспільного.

У травні 2023 року Олександру запросили взяти участь у проєкті "Вогні Півдня. Люди-маяки".

"Далі я намалювала два перші маяки: Лупарівський передній та Кисляківський задній. Маяки — це символ світла, незламності, стійкості. А петриківський розпис — він більш ніжний і крихкий", — розповідає Удовицька.

Олександра викладає художню майстерність, а також працювала у петриківському стилі. За словами художниці, цей розпис уособлює життя.

"Усі ці квіточки, бутончики, бруньки, пуп’яночки — це етапи життя людини. І мені здається, що це найкраще, унікальне поєднання світла маяків і "петриківки" — це життя", — каже вона.

Олександра закінчила Миколаївське державне вище училище культури, філію Київського національного університету культури та мистецтв. Вона створювала декоративні роботи, а вдома організувала мінішколу. Працювала викладачем класу образотворчого мистецтва у Дитячій школі мистецтв №3.

Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

На відкриття виставки прийшла одна з учениць Олександри Удовицької Марія Бабич. За прикладом наставниці дівчина вступила до училища культури, яке раніше закінчила Олександра.

"Мені дивно називати її Олександра, адже вона для мене Аля, і мені всі заздрили, тому що у мене була вчителька, яка дозволила звертатися на "ти", і це було так круто у восьмому класі. Вона перша моя вчителька образотворчого мистецтва і декоративного мистецтва", — каже учениця Удовицької.

Учениця Марія Бабич. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Окрім цього, говорить Марія Бабич, авторка виставки навчила її "думати олівцем".

Тобто якщо є якась ідея, то треба її замальовувати.

Викладач Олександри Олексій Байбородін розповідає, талант в мисткині був помітний вже під час її навчання у художній школі у середині 1990-х років.

"Скрупульозна у роботі була завжди. Дуже все тоненько та акуратно робила. Це найголовніше. Ну і творчо дуже підходила до своїх робіт", — каже Байбородін

Викладач художниці Олексій Байбородін. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Головними помічниками у житті та творчості Олександра називає свою родину: чоловік Дмитро, який служить у Збройних силах та донька Єва.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.