Є темпи зростання у порівнянні з 2023 роком — начальник Миколаївської ОВА розповів про посівну

Начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім. Суспільне

У Миколаївській області заорані понад 82 відсотки полів. Внаслідок закриття портів та проблем із логістикою аграрії регіону вирощують більше технічних культур.

Про це начальник Миколаївської обласної військової адміністрації розповів у коментарі Укрінформу.

"Через заблоковані порти є зміщення в технічні культури. Вивозимо як і всі, вивозимо з дуже поганою рентабельністю, скажімо так, і проблематика у нас саме через логістику: закриті порти і відсутність гарної ціни для наших фермерів", — говорить Віталій Кім.

За даними департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА, деокупація і розмінування дозволили повернути понад 100 підприємств до виробничої діяльності. Якщо у 2022 році діяльність здійснювали 2,5 тисячі підприємств, то у 2023 році — вже 2667 сільськогосподарських підприємств.

Директорка департаменту Олена Піскун під час брифінгу 14 лютого 2024 року розповіла, що під урожай 2024 року заплановано посіяти в межах 1,35-1,45 мільйона гектарів сільськогосподарських культур, з яких озимі вже посіяно на площі 521,7 тис. гектарів.

Ярий клин очікується посіяти на площі 830-930 тисяч гектарів. Основні культури — це соняшник, кукурудза на зерно, ярий ячмінь, овочі.

У державному бюджеті на підтримку аграріїв України закладено на 2024 рік майже 7,3 мільярда гривень, додала посадовиця.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.