У Миколаєві, Харкові та Житомирі планують відновити зруйновані під час війни багатоповерхові будинки

Програма розвитку потенціалу та співпраці для відновлення житла. Миколаївська міська рада

У Миколаєві органи місцевого самоврядування планують відновити та модернізувати зруйновані війною багатоповерхові будинки. Для цього хочуть використати досвід та інноваційні технології естонських квартирних товариств. Також таке відновлення планується в Харкові та Житомирі.

Про це повідомляє Миколаївська міська рада.

За словами керівника проєкту, голови правління Естонської спілки кооперативних житлових асоціацій Андреса Яадли, програма розвитку потенціалу та співпраці для відновлення житла в Харкові, Миколаєві та Житомирі дає можливість підтримати партнерів в Україні.

"Тут стане в нагоді інноваційний досвід Естонії у сфері реконструкції будинків, наприклад, реконструкція зі збірних панелей на заводі", — говорить Андрес Яадла.

Миколаївська міська рада

За інформацією міськради, буде розроблено щонайменше два описи процесу реконструкції багатоквартирного будинку та розробки спільної діяльності в житловому секторі в кожній проєктній зоні.

"У Миколаєві відновлення житла є пріоритетним, а саме п'яти- та дев'ятиповерхових житлових будинків. Ми робили вибір з урахуванням місцевих стандартів забудови, щоб отримати максимальну вигоду від проєкту", – розповів головний архітектор Миколаєва Євген Поляков.

Проєкт функціонує з травня 2023 року по жовтень 2024 року.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.