Зупинка кровотечі, штучне дихання: у Миколаєві відбувся тренінг з надання домедичної допомоги

У Миколаєві 13 квітня відбувся тренінг з надання домедичної допомоги для цивільних людей. Під час двох етапів заняття учасники тренінгу дізналися, як ефективно реагувати на критичний стан здоров'я людини.

Кореспонденти Суспільного побували на заході.

Дванадцять учасників отримали теоретичні та практичні навички. Йдеться про надання допомоги людям у невідкладних станах згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України.

"Ми розглядаємо наші дії в зоні прямої загрози. Власне, в цьому випадку ми можемо надати допомогу, варто накласти турнікет на постраждалого, і зупинити вогонь на тілі потерпілого. І якщо це можливо і безпечно, перевести постраждалого в стабільне бокове положення. У інакшому випадку — перемістити його в укриття", — пояснює інструкторка центру домедичної допомоги "Sample" Тетяна Вязнікова.

Інструкторка центру домедичної допомоги "Sample" Тетяна Вязнікова. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Бандажі, тампонада, накладання турнікетів – найпоширеніші способи зупинки кровотечі. Учасники спочатку вчаться надавати допомогу собі, потім накладають турнікети один одному. Юлія та Олександр на тренінгу не вперше.

"Якщо поранення нижче коліна, то ми накладаємо турнікет вище коліна. Потім максимально затягуємо з першого разу, щоб потім менше прогортати", — демонструють правильну домедичну допомогу учасники тренінгу.

Учасники тренінгу Юлія та Олександр. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Юлія впоралась за 30 секунд

"Так, завернули вороток, закрили, заклеїли, написали час. Добре", — говорить дівчина.

Учасниця тренінгу Юлія здійснює домедичну допомогу на прикладі манекена. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Група переходить до вивчення серцево-легеневої реанімації. За легендою, потерпілий перебуває в зоні непрямої загрози. Інструкторка продемонструвала, як подібне виконується.

 Спочатку починаю серцево-легеневу реанімацію. Я маю зробити 30 компресій грудної клітини. І далі треба робити штучне дихання.
Інструкторка центру домедичної допомоги "Sample" Тетяна Вязнікова демонструє, як виконувати серцево-легеневу реанімацію. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Учасники по черзі тренуються на манекені. Також присутнім розповіли про вміст аптечок, які під час війни бажано постійно мати з собою, говорить Тетяна Вязнікова. Тренінг тривав з 10:00 до 17:00. Організували захід представники Центру готовності цивільних від фонду Сергія Притули, участь в форматі "фрі-донат".

"Це потрібно для людини. Неважливо, чи у нас війна, чи мирне життя. Ця інформація потрібна для кожного громадянина, аби надати допомогу собі, близьким людям. Або навіть десь в подібній ситуації він сам опинився", — розповідає учасник тренінгу Олександр.

Тренінг з домедичної допомоги у Миколаєві. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Тренінг з домедичної допомоги організовують кілька разів на місяць.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.