Брали участь в організації псевдовиборів на Херсонщині — правоохоронці підозрюють двох місцевих жителів

Підозрювані. Миколаївська обласна прокуратура

У колабораційній діяльності підозрюють двох жителів Херсонщини. За інформацією миколаївських правоохоронців, чоловіки брали участь в організації та проведенні псевдовиборів на окупованій території регіону.

Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.

Двом жителям Херсонщини, 20-ти та 38-ми років, заочно оголошено про підозру в колабораційній діяльності. За версією слідства, чоловіки у березні 2023 року добровільно погодилися на призначення їх "членами дільничної виборчої комісії Голопристанської ТВКТериторіальної виборчої комісії" — органу, створеному незаконною владою для організації та проведенні псевдовиборів на території окупованої Херсонщини.

Підозрювані брали участь у роботі комісії, що працювала на території окупованої Голопристанської міської територіальної громади Скадовського району Херсонської області. Вони контролювали додержання законодавства під час голосування та підрахунку голосів виборців.

Чоловіки ознайомлювали "виборців" з виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій, забезпечували облік бюлетенів та підготовку виборчих скриньок, організовували голосування на дільниці, проводили підрахунок голосів виборців та складали відповідні протоколи, йдеться у повідомлення прокуратури.

Досудове розслідування здійснює СБУ в Миколаївській області.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.