Викладач з Миколаєва створює власні пісні, які пише у перервах між уроками

Олександр Томчук з 2023 року створює пісні. Паралельно 27-річний чоловік викладає у миколаївському ліцеї "Захист України" та "Фізкультуру". Хмельничанин з 13 років жив у Донецьку, а у 2014-му переїхав до Миколаєва.

Про вчителювання та написання пісень музикант Олександр Томчук розповів кореспондентам Суспільного.

"Робота чудова, подобається спілкуватися. Мене як молодого викладача сприймають серйозно, та я маю певну вагу й авторитет серед них (учнів — ред.)", — відгукується про роботу Олександр.

З 19 років почав займатися музикою. Олександр говорить, не закінчував навчального закладу в музичній сфері. Як вперше сів за фортепіано, то зрозумів, що має музичний слух.

Чую музику, можу писати без всілякої музичної грамотності зовсім.
Олександр Томчук

До 2014 року чоловік жив та навчався у Донецьку, втім через початок бойових дій вимушено переїхав до Миколаєва, де закінчив університет.

"Перша думка — це якась іронія, це було настільки прикро і сумно, що аж смішно. Тому що я тікав від війни з Донецька. І через вісім років вона застала мене у Миколаєві", — розповідає музикант.

Від початку повномасштабної війни Олександр Томчук прийняв для себе рішення: не покидати домівку вдруге.

Тому що тут робота в ліцеї, тут діти, тут є, кого підтримувати. Тобто я не один і треба якось разом згуртовуватися, триматися.

У перервах між уроками чоловік пише вірші, на які згодом накладає музику. Наразі чоловік має три пісні про кохання, а четверту планує присвятити захисникам України.

"Шматочок четвертої пісні, яка буде анонсуватися. Думаю через 3-4 тижні вона буде в релізі. Важка пісня", — пояснює музикант.

Текст прописує за один-два дні, втім на аранжування та випуск пісні потрібен місяць, каже Олександр Томчук.

"У голові якийсь лунає мотив, я наспівую собі на диктофон. Потім сідаю за фортепіано і намагаюся зіграти це. Ось так пишеться музика", — говорить композитор.

Музикант демонструє уривок зі свого твору.

Творить у стилях альтернативного року, поп та репу. Каже, музика — це той вид мистецтва, у якому потрібна концентрація.

"Якщо я не сконцентрований, я залишаю всі справи, йду собі на тренування. Є не мрія — є ціль. Знаєте, як кажуть, коли людина своїм хобі або улюбленою справою може себе прогодувати та заробляти на життя — ця людина щаслива", — пояснює чоловік.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.