"Як звучить Миколаїв": інтерв'ю з подружжям Синельникових про творчий погляд на реальність

Ексклюзивно
Автори проєкту "Як звучить світ... Україна" Євген та Наталія Синельникові. Колаж Суспільне Миколаїв

Музика завжди була тим, що здатне об'єднати людей, зробити подорожі незабутніми та відкрити нам нові світи. На YouTube вийшов випуск музичного тревел-шоу "Як звучить світ… Україна", присвячений місту-герою Миколаєву.

Журналісти Суспільного поспілкувалися з авторами проєкту Євгеном та Наталією Синельниковими про їхню поїздку до Миколаєва, обговорили враження та загалом проєкт, в якому зі звуків міста робиться мелодія.

Історія і задум проєкту: тонкощі роботи

Євген: У дитинстві Наталя відчувала захоплення звуками природи та міської інфраструктури, вона чула в них ритми й музику. Я ж, наскільки всім відомо, давно займаюсь подорожами, тому поєднавши наші захоплення, у нас виникла ідея музичного формату тревел-шоу.

З архіву Євгена Синельникова

Основна мета проєкту, крім розважальної та просвітницької, це демонстрація унікальності кожного міста через музику і звуки цікавих локацій та визначних особистостей, щоб показати, як живуть в них люди, як існує локальний бізнес, які громадські та творчі організації створюються та працюють, зокрема в умовах воєнного стану в країні.

Наталія: Євген Філатов записує звуки на професійний диктофон, а потім їх обробляє на студії, використовуючи різні ефекти, щоб не тільки посилити їхнє звучання, а й гармонійно поєднати між собою в одну цілісну композицію. Це великий творчий процес, в якому він, на нашу думку, проявляє свій талант та професійність на всі 100 відсотків.

Кадр з тревел-шоу "Як звучить світ... Україна"/випуск "Як звучить Миколаїв"

Враження від Миколаєва

Надпотужне насправді. Ми були вражені оптимізмом миколаївців, жагою до життя, розвитку.

Євген та Наталія: Ми познайомилися з дійсно сильними й сміливими людьми, які попри постійну небезпеку продовжують творити, розвивати культурне життя міста, а також змогли згуртуватися та розв’язувати постійні проблеми через атаки росіян.

З архіву Євгена Синельникова

Як звучить Миколаїв

Євген: Крім частих звуків сирени, ми змогли почути його буденне життя. Це і трамваї, що привозять воду місцевим жителям, і щоденна праця працівників водоканалу та рятувальників, що наразі є надважливою для існування міста.

Також почули його музичну культурну складову, відвідавши Дитяче містечко "Казка" та миколаївський колектив "Performance BIG BAND".

Створення композиції міста

Наталія: Композиція Миколаєва має позитивний настрій, ритмічний мотив, адже ми побачили у місті справді енергійних, усміхнених людей. Таким його відчув і композитор та ведучий Євген Філатов.

З архіву Євгена Синельникова

До композиції входять різноманітні прояви міста. Це і звук світлофорів, записувати які вже стало традицією, адже всюди вони звучать по-різному, вуличні музиканти або музичні інструменти, майстерні, заводи, гурти, культурні осередки, інколи просто якийсь унікальний звук, який пов’язаний з місцевістю. Наприклад, в Карпатах ми записали "мелодію" білого гриба, а в Запоріжжі симфонію металургійного заводу!

Можна нескінченно перелічувати якісь абсолютно немузичні місця, в яких ми почули звуки і Євген використав їх у своїй композиції. Так, для Миколаєва з неочікуваних місць, що потрапили до мелодії, напевно, буде місцевий шаховий клуб.

Кадр з тревел-шоу "Як звучить світ... Україна"/випуск "Як звучить Миколаїв"

Музика на вулицях міста

Євген: Нам пощастило натрапити на виступ військового оркестру 406 ОАБрОкрема артилерійська бригада. імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова ВМС ЗСУ, бо якраз в один зі знімальних днів, 7 жовтня, вони грали на зупинках громадського транспорту на честь Дня захисника та захисниці України.

Кадр з тревел-шоу "Як звучить світ... Україна"/випуск "Як звучить Миколаїв"

Враження найпозитивніше, адже дарувати людям радість, коли навколо небезпека, це вартує поваги. До того ж відчувалося, що музиканти й самі отримують задоволення від того, що можуть потішити миколаївців в такий день.

Створення проєкту у прифронтовому місті

Євген : На сьогодні безпека є доволі умовним поняттям. Звісно, у Миколаєві відчувалася загроза найсильніше, порівняно з іншими містами, адже близькість до фронту та наслідки обстрілів не дають забути про війну ані на хвилину.

З архіву Євгена Синельникова

Ми старалися не замислюватися про небезпеку, а намагалися зануритися у звичайне буденне життя містян, щоби краще зрозуміти, як вони живуть, відчути їхні переживання та передати звучання міста якнайкраще у створеній мелодії. Тому в цілому поїздка та запис випуску пройшов добре.

Як з початку великої війни звучить Україна

Євген та Наталія: Ми б сказали, що оптимістично. Звісно відчувається виснаженість від війни, але українці — сильна нація, яка в негараздах тільки загартовується.

Україна звучить водночас тривожно, часто трагічно. Адже кожен день ми втрачаємо на війні наших одних з найкращих людей, та попри це відчувається віра у краще, вона чується у дитячому сміху на майданчиках, роботі комунальних служб, різних підприємств та бізнесу, музичних виступах як просто неба, так і на спеціалізованих майданчиках.

Кадр з тревел-шоу "Як звучить світ... Україна"/випуск "Як звучить Миколаїв"
Мелодія України в цілому — контрастна, але віримо, що скоро вона стане переможною.

Наталія: В рамках другого сезону, присвяченому прифронтовим містам, крім Миколаєва, ми відвідали Суми, Дніпро, Полтаву та Запоріжжя. А до першого сезону увійшли відео про Чернігів, Київ, Львів, Карпати та Одесу, а також випустили пілотний випуск, відзнятий до початку повномасштабного вторгнення, про Харків.

У планах не зупинятися, розвивати проєкт надалі, адже ще багато міст в Україні, які варто почути не тільки українцям, а й всьому світу.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.