Від проспекту Центрального й на Намиві: у Миколаєві планують створити велодоріжки

Людина на велосипеді. Фото: Getty Images.

Миколаїв став переможцем у конкурсі "Велогромади" із можливістю безплатно розробити проєкт веломаршруту. Доріжки планують прокласти від проспекту Центрального і по мікрорайону Намив. Реалізувати проєкт повністю можуть у 2024 році чи по частинах у 2024 та 2025 роках відповідно.

Про це повідомляє Миколаївська міська рада.

За оцінками незалежного журі, зазначений маршрут набрав найбільшу кількість балів.

"Маршрут відповідає принципам сталої мобільності, сполучає віддалений житловий масив з центром міста. До того ж він чудовий тим, що там є світлофорне та кільцеве регулювання, треба впорядкувати паркування і, звісно, облаштувати саму велосипедну мережу", — зазначив керівник "Bike City consulting" Станіслав Клименко.

За його словами, маршрут максимально близький до рекреаційної зони Миколаєва — набережної Південного Бугу.

"Обрана дуже гарна локація, і вона зручна з погляду під'їзду до пляжу, а також оминає великий мікрорайон та сполучає його з центром міста. Після розробки цього проєкту, ми, узгоджено з патрульною поліцією, змінимо розмітку, і миколаївці зможуть безпечно пересуватися велосипедним транспортом по місту", — додав міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.

Міський голова Олександр Сєнкевич на конференції у офісі відновлення та розвитку. Фото: Миколаївська міська рада

Меморандум про співпрацю підписали четвертого квітня, а наступні два місяці команда "Bike City consulting" розроблятиме проєкт дорожнього руху. Далі його нададуть на затвердження міської ради.

Що відомо про велорух у Миколаєві

  • Перша велодоріжка у Миколаєві з'явилася у жовтні 2021 року, де встановили відповідні дорожні знаки.
  • Данський урбаніст Мікаель Колвілль-Андерсен станом на квітень 2023 року працює над розробкою концепції велосипедної інфраструктури Миколаєва. Мікаель планує комунікувати з урядом Данії щодо підтримки реалізації пілотного проєкту.
  • У листопаді 2023 року на пішохідній вулиці Соборній у Миколаєві нанесли велосипедну розмітку. Розмітка розтяглася від вулиці Великої Морської до вулиці Адміральської. Станом на вечір сьомого листопада миколаївські велосипедисти вже почали їздити по цій частині дороги.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.