У Миколаєві зібрали 250 кг пластикових кришок, щоб допомогти ЗСУ

Миколаївці зібрали майже 250 кілограмів пластикових кришок для подальшої переробки в межах акції від ГО "Кінбурн". Виручені гроші планують витратити виготовлення комплектуючих до безпілотників, які передадуть ЗСУ.

Про це кореспондентам Суспільного розповів голова громадської організації "Кінбурн" Микола Грубий.

Акція відбулась у Миколаївському зоопарку за підтримки громадської організації "Кінбурн", яка чотири роки тому ініціювала встановлення тут екоскульптури для збору кришок. Голова громадської організації Микола Грубий розповів, що вдалося зібрати майже 250 кілограмів пластику.

"Ця скульптура стала однією з улюбленіших локацій в Миколаївському зоопарку і діти та дорослі охоче приходять сюди. Викидають кришечки, які далі йдуть на переробку. Переробка цього пластику, він достатньо високої якості, з нього виробляють таблички, плитку, різноманітні сувеніри та окремі конструкції для військових компонентів", — розповів голова організації.

Скульптура, наповнена пластиковими кришечками, 29 лютого 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Транспортує пластик "Укрпошта".

"Коли почалася повномасштабна війна ми при "Укрпошті" волонтерами також об’єдналися і в якийсь час ми дізнались, що в Миколаєві існує такий проєкт, який заключає в собі збір пластикових кришок, які будуть перероблені. І виручені кошти підуть на виробництво дронів БПЛА саме українського виробництва і будуть передані нашим Збройним Силам України", — сказав начальник відділу поштових послуг миколаївської дирекції "Укрпошта" Дмитро Маляс.

Учасники акції, 29 лютого 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

До благодійної акції збору кришечок долучився 3-річний Матвій зі своєю мамою. Дар’я говорить, з дитинства прищеплює сину екологічну свідомість.

"Ми вдома сортуємо сміття, збираємо окремо папір і пляшки пластикові. Дитину дуже легко привчати до якихось екологічних звичок, тому що дітки швидко дуже вчаться", — розповіла учасниця акції.

Пластикові кришечки, 29 лютого 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Голова громадської організації "Кінбурн" розповів, кришки зібрані в екоскульптурі передають на переробку вчетверте.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.