Посівна на Миколаївщині: аграрії готуються до роботи в полі

Трактор на полі. Ілюстративне фото: Верховна Рада України

На Миколаївщині аграрії готуються до весняної посівної. Станом на лютий 2024 року 45 відсотків агропідприємств регіону відновили свою діяльність наполовину. На допомогу фермерам з деокупованих територій у бюджеті держави передбачили три мільярда гривень.

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України

"Попри труднощі через військову агресію Росії проти України аграрії кожного дня працюють для забезпечення продовольчої безпеки країни", — розповіли у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

За інформацією Миколаївської обласної військової адміністрації, сільськогосподарські підприємства регіону наразі підживлюють озимину. Масова посівна розпочнеться в березні, за сприятливої погоди, додали в повідомленні.

"Очікується посіяти в межах 1350-1450 тисяч гектарів сільськогосподарських культур, з яких озимі вже посіяно на площі 521,7 тисячі гектарів. Ярий клин очікується посіяти на площі 830-930 тисяч гектарів. Основні культури — це соняшник, кукурудза на зерно, ярий ячмінь, овочі", — розповіли у пресслужбі.

Крім того, аграрії з деокупованих територій, які обробляють до 120 гектарів, зможуть отримати вісім тисяч гривень та скористатися урядовою грантовою програмою на розвиток садів і теплиць.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.