Верховна Рада підтримала перейменування Южноукраїнська, що на Миколаївщині, на Гард

Уточнено
. Фото: Южноукраїнська міська рада

Комітет Верховної Ради України з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування під час засідання 21 лютого підтримав перейменування Южноукраїнська, що на Миколаївщині, на Гард.

Інформацію про це підтвердила Суспільному заступниця Южноукраїнського міського голови Марія Дроздова.

"Представник нашого міста брав участь у засіданні комітету. Але, я так розумію, коли саме відбудеться остаточне перейменування, там не повідомляли. Я так думаю, що це найближчим часом", — каже посадовиця.

Про перейменування повідомив на Фейсбук народний депутат Роман Лозинський.

"Міста отримають нові-старі назви після голосування Верховної Ради", — розповів Лозинський.

Протягом 2021 — 2022 років до Южноукраїнської міської ради були звернення від уповноваженого з питань захисту української мови Тараса Креміня щодо приведення у відповідність назв населених пунктів і вулиць до стандартів державної мови.

Ініціативна група жителів виступає за зміну назви на Гард.

Що відомо про перейменування населених пунктів Миколаївщини

  • 3 листопада 2021-го року уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував змінити назви декількох населених пунктів у Миколаївській області через їхній "російськомовний характер". Зокрема, зі слів Тараса Кременя, йдеться про такі населені пункти як Первомайськ, Южноукраїнськ, Арбузинка та Луч.
  • 27 липня 2023-го року набув чинності Закон України про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімів. Тепер рішення про демонтаж радянської символіки може приймати місцева влада.
  • У місті Южноукраїнськ 25-го вересня на засіданні комісії з перейменування підбили підсумки громадського обговорення щодо перейменування міста. Шляхом голосування найбільша кількість містян підтримала назву Південноукраїнськ.
  • Повернути історичне минуле та викоренити політичні мотиви. Як триває перейменування Первомайська на Миколаївщині.
  • Баштанку на Миколаївщині не будуть перейменовувати. Такий висновок зробив Український інститут національної памʼяті. Назва "Баштанка" не належить до російської імперської політики, додали у повідомленні. Районний центр на Миколаївщині не підлягає перейменуванню.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.