На Миколаївщині почали збір свідчень воєнних злочинів росіян проти довкілля

Залишки боєприпасів на полях Миколаївщини. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині почали збір свідчень воєнних злочинів росіян проти довкілля через платформу "Свідок", а також готують масштабну онлайн-кампанію щодо розповсюдження свідчень про екоцид за кордоном.

Про це повідомила Суспільному комунікаційниця платформи Олена Кук.

"Щодня дії Росії наближають нас до екологічної катастрофи. Про це важливо говорити на усіх можливих майданчиках. Разом ми можемо зупинити екоцид Росії", — розповідає Олена Кук.

Svidok.org закликає українців розповісти про злочини проти довкілля, свідками яких вони стали:

  • замінування моря та забруднення водойм;
  • масова загибель дельфінів та інших флори та фауни внаслідок бойових дій у Чорному морі;
  • замінування землі та забруднення ґрунтів;
  • наслідки підриву Каховської дамби;
  • удари по нафтобазах та заводах;
  • пожежі на полях, знищення харчових запасів;
  • вбивство тварин;
  • атаки по природоохоронних територіях.

Фото: Svidok.org
Гидотна мить. Ми з дітьми втратили все, чим жили. У дітей зрив, ми про кожну ниточки дбали з ними разом. Ми з дітьми роками створювали свій Рай, в якому було все! Врятувати не встигли: вивозили тварин та одиноких літніх сусідок.
жителька Херсонщини.

Фото: Svidok.org
Після ударів, з-за лісу, що розділяє селище і завод, виднівся стовп диму діаметром не менше десяти метрів. Вся сажа, нафта, пил та інші продукти згоряння, що підіймалися вверх, одразу з дощем осіли на наше селище. Наслідки на фото.
житель Утівки на Харківщині.

"Часто дописи українців у соцмережах блокують. Або вони губляться у потоці інформації. До прикладу, зараз складно знайти деякі відомі фото і відео 24 лютого, не кажучи вже про 2014 рік. А все це дуже важливо зберегти, аби Росія не змогла маніпулювати фактами. А, аби все, що ми пережили не було марним. Саме ми хочемо зберегти історію кожного українця на надійному порталі — на Svidok.org", — пояснює Олена Кук.

Екоцид росіян на Херсонщині. Фото: Svidok.org

На платформі "Свідок" повідомляють, свідчення українців будуть використані у масштабній міжнародній інформаційній кампанії для привернення уваги світу до екоциду. Злочини Росії також передадуть українським правоохоронцям та у базу Міжнародного кримінального суду.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.