У Миколаєві близько 300 людей щепилися від грипу. Перші випадки захворювання, зазвичай фіксують на початку осені. Імунітет після вакцинації виробляється впродовж щонайменше 10 днів. Тому вакцинуватись потрібно до початку епідсезону.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла медична директорка сімейної амбулаторії № 3 Леся Мазепа.
"— Це не боляче?
— Ні, там дуже маленька доза. Для того, щоб боліло треба доза така, щоб відчутна була".
Медсестра пункту щеплень Олена Кохан-Бульба тримає в руках шприц з вакциною від грипу. Сьогодні щеплення робить медикам. За словами Олени, саме лікарі мають бути вакциновані насамперед, адже щодня контактують з пацієнтами.
"Температура вакцини повинна прийняти, перед введенням вона не має бути холодною, тому ми її трішки прогріваємо", — розповіла Олена Кохан-Бульба.
"Побічна дія: перший тиждень можуть бути місцеві або загальні реакції. До місцевих відноситься почервоніння, ущільнення на місці вакцинації. До загальних — це такий стан, як трішки грипозний", — каже медсестра.
"Себе почуваю прекрасно і здорова була до цього. І вважаю, що це потрібно кожній людині робити посезонно", — говорить медпрацівниця Наталя Шапельська.
Лікарка-педіатр Ольга Стецева рекомендує вакцинувати від грипу й дітей віком від 6 місяців. Адже у них хвороба протікає складніше, ніж у дорослих.
"Імунна система ще не сформована так, як у дорослих, тому звичайно потім ускладнення. Пневмонія може бути, а це стаціонар. А батьки не хочуть лягати в стаціонар і дійсно вакцинується", — розповіла Ольга Стецева.
У весняно-осінній період лікарі радять пацієнтам вживати вітаміни.
"Головний вітамін, це вітамін Д. Тому рекомендую і діткам, і дорослим профілактичні дози хоча б", — говорить лікарка-педіатр.
Вакцину від грипу можна придбати в аптеках міста самостійно, попередньо звернувшись до сімейного лікаря.
"У місті Миколаєві в аптечній мережі є дві вакцини. Це "GC Flu" і Ваксігрип. Сімейний лікар дає пацієнту сумку-холодильник, щоб не переривався ланцюг холодовий. Пацієнт йде в аптеку, купує вакцину і приходить до нас ми вакцинуємо в кабінеті щеплення", — розповіла медична директорка центру первинної медико-санітарної допомоги Леся Мазепа.
Період, упродовж якого виробляються захисні антитіла після вакцинації від грипу, становить 14 днів. За словами Лесі Мазепи, якщо людина захворіла на гостре респіраторне захворювання, вона може вакцинуватися одразу після того, як одужає.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.