Перерозподіл бюджету Миколаєва: на які потреби депутати спрямували гроші

. Фото: Архів Суспільне Миколаїв

Депутати Миколаївської міськради на 24-й сесії перерозподілили 228 мільйонів гривень вільного залишку. Гроші спрямували на облаштування укриттів, придбання медичного обладнання, будівництво дитячого реабілітаційного центру, благоустрій Миколаєва тощо. За зміни до бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2023 рік проголосував 31 депутат, із 33-х зареєстрованих на онлайн сесії.

Про це під час засідання розповіла директорка департаменту фінансів Миколаївської міської ради Віра Святелик.

Збільшено фінансування

За словами Віри Святелик, збільшили гроші виконавчому комітету міської ради на 9 мільйонів 127 тисяч гривень. Із них 4,5 мільйона — на співфінансування обласної програми "Турбота" за принципом "50 на 50".

Збільшені гроші на субвенцію Державної податкової служби та на субвенцію Миколаївської обласної військової адміністрації щодо утримання Миколаївської обласної варти.

Управління охорони здоровʼя отримає більше на 18 мільйонів гривень. Через економію за комунальні послуги вдалося внутрішньо перерозподілити гроші, тому майже 30 мільйонів гривень будуть спрямовані на придбання обладнання, що дозволить відкрити новий пакет НСЗУ, повідомила Віра Святелик.

Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради депутати збільшили фінансування на 150 мільйонів гривень.

"Найбільша сума — на внески до статутного капіталу МКП "Миколаївводоканал". Два мільйона 800 тисяч гривень отримає Департамент енергетики міської ради на "теплі кредити" для миколаївців та управління капітального будівництва міської ради — 14 мільйонів 399 тисяч гривень. Це гроші на розробку проєктів щодо відбудови Миколаївського ліцею № 51, будівництва діагностичного центру на території Миколаївської дитячої лікарні №2 з бомбосховищем, це сховище у Миколаївському ліцеї №38 та інші об'єкти", — зазначила посадовиця.

Депутати спрямували гроші на потреби адміністрацій районів: Заводського району — 12 мільйонів гривень, Корабельного району — 9 мільйонів 800 тисяч гривень, Інгульського району — 18 мільйонів гривень, Центрального району — 17 мільйонів 300 тисяч гривень.

"Це гроші на поточний та капітальний ремонт доріг, на прибирання, ліквідацію несанкціонованих звалищ та поточні видатки", — зазначила директорка департаменту фінансів.

Зменшено фінансування

Відповідно до проєкту рішення щодо змін до бюджету депутати зменшили на 11 мільйонів гривень видатки управління освіти Миколаївської міської ради.

"Зменшили за рахунок харчування та комунальних послуг через те, що триває онлайн навчання у Миколаївській міській територіальній громаді", — повідомила Віра Святелик.

Департаменту праці та соцзахисту населення скоротили субвенцію з обласного бюджету на 63 тисяч гривень. У кошторисі управління з питань культури та управління з питань фізичної культури зроблений внутрішній перерозподіл.

"Управлінню з питань надзвичайних ситуацій міської ради зменшили суму на 11 мільйонів гривень та перерозподілили три мільйони гривень на збільшення матеріального резерву Миколаєва", — сказала Віра Святелик.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.