Гроші на обстеження пошкоджених будинків та прибирання: миколаївські депутати затвердили зміни до програми ЖКГ

Пошкоджений обстрілами будинок. Миколаїв, 8 червня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На 24-й сесії Миколаївської міської ради депутати прийняли зміни до "Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Миколаєва на 2020-2024 роки". Визначили суму на технічне обстеження будинків, що зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів з боку армії РФ. Також вперше виділили гроші на прибирання контейнерних майданчиків.

Про це повідомили під час засідання сесії 29 вересня 2023 року, що відбулась у дистанційному форматі.

За словами першого заступника начальника Департаменту житлово-комунального господарства Ігоря Набатова, на технічне обстеження пошкоджених будинків у бюджеті громади закладені 6 мільйонів 475 тисяч гривень.

"На останній сесії ми проголосували за новий захід — забезпечення технічного обстеження пошкоджених будинків, але проголосували без змін. Сума там була зазначена один мільйон 400 тисяч гривень. Зараз приводимо у відповідність. Загальна сума шість мільйонів 475 тисяч гривень по чотирьох адміністраціях та по Департаменту житлово-комунального господарства", — сказав Ігор Набатов.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розповів, станом на 29 вересня у місті реалізують державну програму "єВідновлення" щодо обстеження багатоквартирних житлових будинків.

"Таку оцінку роблять наші спеціалісти. Але щодо приватних будинків, то їх залишили поза увагою. А вартість одного такого експертного звіту становить до 15 тисяч гривень. Тому треба скорегувати вартість цієї програми", — повідомив очільник міста.

Другий захід — утримання контейнерних майданчиків, за словами Ігоря Набатова, запропонований Департаментом ЖКГ вперше. Ця послуга відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів" є окремою, до тарифу з вивезення побутових відходів не внесена. Її повинен забезпечувати балансоутримувач — ДКП "Обрій" по Корабельному району і "Миколаївкомунтранс" по інших трьох районам міста.

"Протягом 2022 — на початку 2023 років адміністрації районів спільно з виконавцями послуг з вивозу побутових відходів здійснювали оцінку та передачу на баланс комунальних підприємств контейнерних майданчиків. Тепер на виконання вимог ми передбачаємо такий захід, як "Утримання контейнерних майданчиків", в рамках якого найголовніше, що нас цікавить, буде здійснюватися прибирання таких територій", — пояснив Ігор Набатов.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.