Мешканця Миколаєва викрили на зборі та передачі розвідданих інформатору РФ

. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

Затриманий інформатор російських спецслужб, який передавав координати розташування цивільної інфраструктури в Миколаєві. Станом на 29 вересня 2023 року чоловіку повідомили про підозру за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України.

Про це повідомила Миколаївська обласна прокуратура.

За даними Служби безпеки України, на початку 2023 року 45-річний мешканець Миколаєва добровільно погодився співпрацювати з представниками спецслужб РФ. Чоловік збирав та передавав через месенджер "Telegram" інформацію щодо місць дислокації підрозділів Збройних сил України. Крім того, у червні 2023 року підозрюваний передавав координати розташування об’єктів цивільної інфраструктури на території міста Миколаєва.

"Чоловік усвідомлював, що надану ним інформацію армія РФ може використати для завдання ракетних ударів по зазначених об’єктах та передбачав його суспільно-небезпечні наслідки у вигляді загибелі цивільного населення та руйнуванням цивільних об’єктів — житлових будинків", — йдеться у повідомлені прокуратури.

Правоохоронці вилучили гаджети, які використовувались чоловіком для прихованого листування з представниками спецслужб РФ.

Станом на 29 вересня чоловікові повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, а також у закінченому замаху на пособництво у порушенні законів та звичаїв війни. Санкція статейЧастина друга статті 111, частина друга статті 15, частина п'ята статті 27, частина друга статті 28, частина перша статті 438 Кримінального кодексу України. передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Підозрюваний перебуває під вартою.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.