Зарплатня для лікаря УЗД. Депутати Степівської сільради на Миколаївщині не проголосували за виділення грошей

Депутати Степівської сільради на Миколаївщині під час сесії 28 вересня 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині депутати Степівської сільської ради не проголосували за виділення 50 тисяч гривень на заробітну плату лікарю ультразвукової діагностики (УЗД). Про це стало відомо в ході чергового засідання сесії сільської ради 28 вересня 2023 року.

Про причини даного рішення депутати розповіли кореспондентам Суспільного.

У порядку денному в розділі "Різне" сесії Степівської сільради виділити з бюджету до кінця року 50 тисяч гривень на заробітну плату лікарю, який безкоштовно надавав би послуги з ультразвукової діагностики.

Рішення депутати не прийняли.

"Проголосувала проти, тому що треба спочатку провести аудит незалежний, а потім виділяти кошти. Тому що у 2022 році, коли нам звітували Валентина Миколаївна (керівниця "Амбулаторії групової практики" — ред.), понад 1 млн коштів по звіту вона отримала коштів від благодійних організацій і від держбюджету. 2023 рік, перший квартал, теж я бачу по звіту фінансового відділу її на сайті НСЗУ, що надходять кошти від благодійних організацій і від державного бюджету", — говорить депутатка Оксана Просолова.

Депутат Віталій Руденко рішення не голосувати "за" аргументував можливістю направити апарат УЗД в інші заклади.

"Я вважаю, що цей апарат або потрібно у реабілітаційний центр направити, або у госпіталь для того, щоб наші бійці, які воюють зараз на фронті, змогли пройти ці дослідження. Ви почули хоч одне слово про ЗСУ?", — каже депутат.

Сесія депутатів Степівської сільради, 28 вересня 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Депутатка Степівської сільської ради Галина Бервіна теж проголосувала проти виділення грошей. Говорить, не бачить перспективи.

"Через три місяці ми подивимось і, можливо, нам після нового року не знадобиться, але почекайте, давайте спочатку вивчати питання, а потім робити якісь висновки, а не робити експерименти з людьми. Дійсно люди почують, що безкоштовно і розпочнуть робити як фотографію "9 на 12" на паспорт, але все одно їм доведеться десь їхати до лікарів, які будуть робить їм призначення", — зазначає Галина.

Секретарка Степівської сільської ради та сільський голова Віктор Федюк під час засідання сесії, 28 вересня 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Зі слів сільського голови Віктора Федюка, лікар УЗД у громаді працюватиме.

"З лікарем УЗД одні хочуть, щоб був головний лікар на повну ставку і там тоді вже планувати інші хочуть відразу. Я думаю, лікар УЗД буде у нас працювати", — розповів Віктор Федюк.

Керівниця амбулаторії Степівської громади Валентина Чечуй рішенням депутатів не задоволена, говорить, буде далі продовжувати шукати гроші на заробітну плату лікарю.

"Ви бачили наш бій. Це справді був бій, я просила, молила. Але ми на цьому не зупиняємось. Я особисто сама піду по меценатах, я знайду ці кошти, і УЗД у громаді буде, буде для людей безкоштовно. Хай це займе тиждень-два, але кошти я знайду", — каже Валентина Чечуй.

Що відомо про лікаря УЗД у Степівській громаді

  • Амбулаторія Степівської громади отримала від благодійних організацій 2 апарати ультразвукової діагностики. Один портативний, інший стаціонарний. Втім працювати за ними немає кому.
  • Керівництво амбулаторії два місяці поспіль звертається до депутатів Степівської громади задля виділення з місцевого бюджету 50 тисяч гривень на заробітну плату лікарю. Фахівець працював з апаратом ультразвукової діагностики (УЗД) та надавав безкоштовні послуги жителям громади.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.