У Миколаївській області збільшилась кількість випадків інфаркту міокарда

У Миколаївській області протягом 2022 року лікарі зафіксували 2 600 випадків гострого інфаркту міокарда, станом на вересень 2023 ця цифра сягає 1,5 тисячі. Для швидкого виявлення діагнозу необхідно пройти обстеження у лікаря-кардіолога. Відповідно до державної програми лікування пацієнтів — безкоштовне.

Про це під час брифінгу 27 вересня 2023 року повідомила кардіологиня, головна позаштатна експертка з функціональної діагностики Алла Завгородня.

За словами лікарки, у 2022 році в обласному центрі пролікували приблизно 1 500 людей із серцево-судинними захворюваннями.

"З них інфарктів, те що може призвести до смерті було у 2022 році приблизно 400 людей, але цей рік вже маємо трохи більше. По області торік було 1 100 інфарктів, але насправді їх було більше, тому що деякі недоїджають. Це летальність на догоспітальному етапі, вони навіть не встигають викликати швидку допомогу, якщо це віддалені села, бо райони. За цей рік ми підрахували трошки десь 1,5 тисячі", — говорить кардіологиня.

Симптомами інфаркту міокарда є гострий біль посередині грудної клітини, або між лопатками, що супроводжується загальним поганим самопочуттям, холодним липким потом та втратою свідомості, говорить Алла Завгородня.

"Ми працюємо по державній програмі, надання допомоги людям з гострим інфарктом міокарда, але потрібно якомога швидше звернутися до лікаря, будь-який куточок області має якомога швидше викликати швидку і чим раніше до нас такого хворого доставлять, тим швидше і краще йому буде надана допомога", — розповідає Алла Завгородня.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.