Нові труби та мобільні котельні: міський голова Миколаєва розповів про підготовку до опалювального сезону

У Миколаєві станом на 24 вересня 2023 року триває підготовка до опалювального сезону. Партнери передали місту нові труби та мобільні котельні, що застосовуватимуть у випадку блекаутів.

Про це у телемарафоні "Єдині новини" розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

За словами міського голови, партнери допомагають місту з постачанням нових труб та котелень.

"Власне підготовка до опалювального сезону починається одразу після його закінчення, тому мали час, щоб все обстежити, підготувати котельні та підготувати обладнання. У нас два підприємства, які займаються централізованим опаленням. Це наше комунальне підприємство миколаївської міської ради "Миколаївоблтеплоенерго»" а також друге підприємство державне, яке знаходиться у власності НАК "Нафтогазу" – це Миколаївська ТЕЦ. Наше підприємство вже наразі обслуговує 60 відсотків жителів, підготовлено мережі й котельні на 90 відсотків. Проведено гідравлічні випробування майже 400 кілометрів теплових мереж", — сказав Олександр Сєнкевич.

У Миколаєві планують відновити мережу Пунктів незламності, щоб підготувати людей до найгірших сценаріїв, говорить міський голова.

"Всі котельні, які ми підготували, ми обладнували нашими дизельними генераторами, щоб вони могли працювати й під час блекауту. Друге підприємство миколаївське – ТЕЦ, яке обслуговує 40 відсотків жителів, має власні потужності з генерації. Зараз ми продовжуємо готувати додаткову генерацію, працюємо з нашими міжнародними партнерами. Пункти опалення також готуємо на випадок найгіршого", — розповідає Олександр Сєнкевич.

Європейські партнери Миколаєва передали місту мобільні котельні, тому у випадку обстрілів міських котелень, працюватимуть мобільні.

"Можна окремі райони підключати до мобільних котелень і опалювати їх конкретно біопаливом. Для того, щоб поки буде відновлюватися одна котельня, не втрачати тепло в трубах", — говорить Миколаївський міський голова.

До опалювального сезону в першу чергу готують об’єкти соціальної сфери, зокрема лікарні, дитячі садки та школи, каже Олександр Сєнкевич.

"У Миколаєві на цей час не проводиться освітній процес в офлайні, тобто школах, він проводиться онлайн. Виключно за близькості до фронту і небезпеки ураження цих об’єктів ракетами балістичного типу. Тому ми готуємо школи, садки й все до опалювального сезону. Будемо їх прогрівати, щоб вони не покрилися пліснявою", — сказав міський голова.

Щодо відшкодування різниці в тарифах з боку держави Олександр Сєнкевич розповів, що у підприємства "Миколаївоблтеплоенерго" ця сума становить 455 мільйонів гривень, а у НАК "Нафтогаз" сягатиме орієнтовно 410 мільйонів за борги за газ.

"Власне виходить так, що ми витрачаємо ще більше грошей, ніж отримуємо взагалі за цей час. Найважче, що нам сьогодні не кажуть, чи буде взагалі якась компенсація, при тому, забираючи у нас ПДФО і ми не знаємо, як ми можемо працювати в цьому році. Сподіваємось на якісь компенсаційні виплати для того, щоб проходити цей опалювальний сезон стабільно", — сказав міський голова.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.