Від початку повномасштабної війни й станом на 24 серпня 2023 року лікар-травматолог Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні Михайло Стефанник пролікував понад 70 дітей з пораненнями різного ступеню тяжкості.
Як під час війни працюють миколаївські лікарі дізнавалися кореспонденти Суспільного.
За словами начальниці Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірини Шамрай, під час активних бойових дій в медичних закладах Миколаєва працювало понад чотири тисячі працівників.
Станом на 24 серпня 2023 року у Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні перебувають діти з переломами кісток тазу та кісток передпліччя, говорить Михайло Стефанник.
Приблизно 50 звернень з дитячими травмами опрацьовує щодня лікар-травматолог Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні. Розповідає, на початку повномасштабної війни в день за допомогою зверталося до десяти людей.
"З перших днів до нас почали (надходити — ред.) діти, і дорослі були з пораненнями після обстрілів міста і селищ. За весь цей час з 2022 року до теперішнього дня було пролікованих понад 70 дітей з різного ступеню пораненнями. Від найскладніших — до більш-менш середнього ступеня. Звісно, це було дуже тяжко, тому що з такими травмами ми (до цього — ред.) не стикалися", — розповідає Михайло Стефанник.
Ортопед-травматолог каже, що від початку повномасштабної війни жив разом з колегами на роботі.
"Ми переїхали жити на роботу, постійно ми знаходилися у лікарні, тому що було складно і додому виїхати й тут потрібно було весь час знаходитися (у лікарні — ред.), тому що пацієнтів привозили у перші дні майже постійно", — пригадує Михайло Стефанник.
Щодня під час повномасштабної війни працював також лікар сімейної амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги Валерій Козирєв. Розповідає, у перші дні працювали напружено.
"Точка відліку — це 24 лютого 2022 року. З того часу довелося працювати дуже напружено і з цього дня не було у мене виїзду взагалі з Миколаєва. Кожного дня ходили на роботу пішохідним мостом, нікуди не відлучалися. Мій обов’язок був, як колишнього відставника, майора медичної служби, зібрати увесь колектив в період тривоги, і спуститися до підвалу", — говорить Валерій Козирєв.
За словами завідувача сімейної амбулаторії, спускалися до підвалу не тільки медичні працівники, але й пацієнти.
"Пацієнтів було значно менше, але ми теж їх забирали (в укриття — ред.) і вони сиділи поруч з нами. Захворювання тоді різні були, і багато було з психологічними порушеннями. Дуже багато таких пацієнтів було", — розповідає Валерій Козирєв.
На початку російського вторгнення в Україну дитині сімейної лікарки Наталі було три місяці. Жінка говорить, пацієнтів приймала з 24 лютого 2022 року.
"Дуже складно було. Ми залишилися вдвох з лікарем (у нашій лікарні — ред.) на дитяче населення. Працювали у дві зміни. Приймали населення всього центру. У нас була профілактична робота, робота з щепленнями дітей, направленнями до вузьких спеціалістів", — розповідає сімейна лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталя Раштина.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.