У миколаївській стайні, попри повномасштабне вторгнення Російської Федерації, станом на восьме січня продовжують готувати коней для подальшої роботи з вершниками. Зокрема, для іпотерапіїМетод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди., прогулянок верхи та змагань.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла тренерка Олександра.
Станом на восьме січня в стайні сім коней. Вони різних мастей, віку та кожен зі своїми особливостями, говорить Олександра.
"У нас перебуває кінь Хоровод, або просто Ваня. Ваня останнім часом на пенсії. З початком війни в нього почались проблеми з серцем. Ймовірно, через постійні обстріли", — розповіла тренерка
Жеребця на прізвисько Петро привезли із Запоріжжя. В нього особливе призначення — іпотерапія.
"Іпотерапія це з хворими дітками. Це церебральний параліч, різні відхилення, аутизм. В них там спеціальне сидіння, їздять без сідла під час іпотерапії. Під кожну дитину підбирається комплекс вправ, щоб підходило до його діагнозу. І в цілому не кожен кінь підходить під іпотерапію. Тому що психологічно для коня це дуже важко витримати", — говорить Олександра.
На підготовку одного коня для занять іпотерапією або звичайних прогулянок верхи йдуть місяці, зазначає Олександра.
"Є така програма, для реабілітації дітей, які потребують психологічної підтримки. Ну, і для дорослих. З елементами іпотерапії. Це спілкування з конем, це вміння прогулятися з ним, почухати його, погладити. Воно дуже гарно знімає і емоційне, і психологічне навантаження. Особливо після того, що нам довелось пережити в Миколаєві", — каже тренерка.
Згідного з документами, одного з коней звали Джерело, але помічниця тренерки Поліна називає його Кицею.
"Хлопець в цілому такий, коли був молодше, виступав в конкурі. І знає добре виїздку. Прадід його був чемпіоном світу з виїздки. Киця зараз більше як навчальний, раніше його багатьом не давали через його характер. Зараз він спокійніший став, йому зараз 16 років", — пояснила дівчина.
Владислав займається кінним спортом, рухається в манежі по колу з різною швидкістю, змінюючи напрямок руху.
"Чому вирішив займатися, мені подобаються коні. Вони прикольні. Займаюсь з літа 2021 року. Коні – вони непередбачувані. Кінь може просто бігти й потім почати "козлити", — говорить Владислав.
У середньому заняття триває майже годину в залежності від мети вершника.
Читайте також
Деокуповані території Миколаївщини, Різдво східного обряду, митці та їхні роботи: тиждень у фото
Прогноз погоди на тиждень: на Миколаївщині очікують вітер та морозні ночі
Російські війська обстріляли Куцурубську громаду на Миколаївщині: є пошкоджені житлові будинки
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.