Перейти до основного змісту

Російські обстріли та окупація зруйнували Киселівський ліцей, що на Миколаївщині

Коридор зруйнованого Киселівського ліцею, що на Миколаївщині. Фото: Назарій Рубаняк

Двоповерхова будівля Киселівського ліцею, що розташована в колишньому Снігурівському районі, зруйнована внаслідок російських обстрілів. Також в березні 2022 року, під час двотижневої окупації, росіяни пограбували школу.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Киселівського ліцею Наталія Хлань.

"Зруйновано найбільше у нас. У комп'ютерному кабінеті в стелі дірка. І невеличка дірка є в кабінеті номер дев'ять. Вікон немає, дверей немає. Стіни є, що аж до каміння зруйновані", — говорить Наталія Хлань.

Зруйновані шкільні кабінети ліцею в Киселівці. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Село Киселівка російські війська окупували з 11 березня. У будівлі школи заселились офіцери армії РФ. Пізніше поселили сюди й солдатів.

"З матеріальної бази — техніка комп'ютерна просто знищена. То росіяни вивезли, я бачила, як витягували, а що зробиш. Взяли ноутбуки, лінолеум, бойлер. Це те, що я можу тільки подивитися таке. Але нам уже для вчителів видали ноутбуки, ми працюємо. І третій транш повинен бути", — розповіла директорка закладу.

Киселівський ліцей після обстрілу: кабінети закладу. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Будівля закладу побудована в 1973 році. Зі слів директорки, станом на перше вересня 2022 року в ліцеї навчалися 124 учні. Станом на 20 листопада кількість школярів зменшилася до 105. 18 вчителів закладу працюють дистанційно.

Директорка Киселівського ліцею Наталія Хлань показує шкільний альбом у зруйнованому музеї навчального закладу. Фото: Назарій Рубаняк

Кожен куточок у школі виплаканий руками батьків, вчителів, працівників, дітей, розповідає директорка закладу.

"Стелили плитку буквально за дві дні, щоб встигнути до випускного учнів, і таки зробити їм сюрприз, щоб вони випускний танець танцювали вже на рівному подвір'ї. Але, мабуть, на совість постелили, тому що не зруйновано. Навіть чи БТРом, чи чим заїжджали", — каже Наталія Хлань.

Читайте також

Понад 220 років спостерігають за погодою. Історія миколаївської метеостанції

У деокупованій Киселівці, що на Миколаївщині, російськими обстрілами зруйновано храм

Фехтувальники з Миколаєва вибороли "бронзу" на чемпіонаті України

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції