Як працює служба у справах дітей Миколаївської міськради під час воєнного стану

. Фото: unsplash

Із введенням воєнного стану Миколаївська міська служба у справах дітей продовжує працювати у штатному режимі. Основні напрямки роботи — допомога дітям, які залишилися без батьківського піклування, оформлення дозволів на вивіз дітей за кордон, допомога в евакуації та інформаційна консультація щодо правил перетину кордону із дітьми.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця служби у справах дітей Миколаївської міськради Юлія Кравченко.

Через війну на території області збільшується кількість дітей, яких позбавили батьківського піклування, та дітей-сиріт. Влаштувати таких дітей до прийомних сімей зараз важко, каже Юлія Кравченко.

З її слів, станом на 6 травня із 24 родин, які взяли на виховання прийомних дітей, у Миколаєві залишаються п’ять. Решта — виїхали до інших регіонів України або за кордон.

"Щодо нашого алгоритму роботи, то спершу нам треба визначити тих діток, які потребують допомоги, які залишились без батьківського піклування, визначити їх статус, документально оформити. А це, звісно, потребує і часу, і зусиль", — сказала Юлія Кравченко.

Інший напрямок роботи служби у справах дітей – інформаційна консультація та допомога в оформленні дозволів на вивезення дітей за кордон тощо. Зі слів Юлії Кравченко, під час воєнного стану діють зміни у законодавстві.

Зокрема, дитину з інвалідністю за кордон може вивезти мати або батько, опікуни-піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Для перетину кордону потрібно мати при собі документ, що засвідчує призначення державної соціальної допомоги.

Вивезти дитину за кордон може дідусь чи бабуся, повнолітній брат або сестра, звільнені від військової служби та мобілізації. При собі потрібно мати документ, що це засвідчує.

Також дитину можна вивести без батька чи матері, які не можуть виїхати, але тільки з погодження органу опіки чи піклування. Такі батьки повинні прийти до служби у справах дітей за місцем проживання з паспортами та свідоцтвом про народження дитини.

Читайте також: "Від початку повномасштабної війни російські війська пошкодили або знищили понад 3 000 цивільних об’єктів на Миколаївщині"

Також слід звернути увагу на законодавство країни, до якої будуть вивозити дитину. За словами Юлії Кравченко, насамперед це стосується перетину кордону разом з неповнолітньою дитиною.

"Якщо у нас дитина з 16-ти до 18-ти років може самостійно перетинати кордон, то в інших країнах вона не може перебувати без законного представника. Тому треба звернутися до служби у справах дітей, щоб отримати погодження на виїзд дитини з іншою особою, якщо батьки не можуть виїхати", — розповіла Юлія Кравченко.

Особливу увагу в службі у справах дітей приділяють дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування. Таким дітям, які не досягли 18-річчя, зі слів Юлії Кравченко, потрібно отримати письмове погодження на виїзд з іншою особою у службі у справах дітей за місцем звернення.

Ще один напрямок роботи — це евакуація дітей та родини з дітьми.

"Ми постійно оголошуємо набір охочих на евакуацію, за пропозицією, яку допомагають здійснити різні організації, які звертаються до Миколаївської міськради, щоб безкоштовно перевести таку категорію осіб", — розповіла Юлія Кравченко.

Для евакуації дітей та родин із дітьми служба у справах дітей співпрацює із міжнародним благодійним фондом Литовської Республіки "Крила допомоги", за сприяння посольства Литовської Республіки.

"Це, в першу чергу, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, родини, які залишились без житла, також матері з дітками. Країна, яка приймає, надає і комфортабельне перевезення, і проживання, і харчування. Також зараз домовляємося з іншими країнами — Австрія, Німеччина", — розповіла Юлія Кравченко.

Також, за словами Юлії Кравченко, служба у справах дітей співпрацює з Римо-Католицькою парафією "Воздвиження Святого Христа", за сприяння і під патронатом дружини посла Республіки Польща Моніки Капациховської.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.