Двічі на рік бійці Корпусу морської піхоти проходять морально-психологічну смугу перешкод. Вона — одна з умов для здобуття права носити берет кольору морської хвилі й вважається іспитом на "справжнього морпіха". Смуга сягає близько 10 кілометрів і включає вправи та випробування, що імітують роботу в зоні бойових дій.
Як бійці проходять смугу перешкод — дізнавалися кореспонденти Суспільне Миколаїв.
Морпіхи бігли групами з інтервалом в пів години. На стартовому рубежі два сержанти, які супроводжують бійців вздовж всієї дистанції. Група слухає інструктаж, після лунає команда — "Замаскуватись!". Бійці маскуються під гілля, траву та у багнюці.
Долаючи смугу, бійці постійно в русі: біг, відтискання, імітація поранення та евакуації. Маршрут перекопаний траншеями. Біля однієї з них на учасників чекає танк.
Інструктори намагаються створити умови наближені до бойових, застосовують димові шашки, не дають перепочити, а в повітрі на бійців чатують "дрони-бомбери".
Морпіхи добігають до вогневого рубежу. Інструктори оглядають зброю, видають набої, лунає команда: "Вогонь!". Військовослужбовці перевіряють мішені та рухаються далі.
Наступна перешкода — траншея, затоплена водою, яку потрібно переповзти. Під час випробування сержанти корегують маршрут. Щоб дістатись водойми, морпіхи пройшли шини, колючий дріт, перелізли через дерев’яну стіну, піднялись та спустились на мотузці на крутий схил.
Бійці переплили на човнах на інший берег, де на них чекали силові командні вправи. Одна з них — вивантажити боєкомплект з вантажівки, потім нести колоду. Морпіхи падають, підіймаються, міняються місцями, але колоду не впускають.
Головний сержант батальйону на псевдо Рись розповів, злагодженість дій — це основа цієї смуги перешкод.
"Якщо на смузі немає командної роботи, смуга не вдається. Все робиться дружньо".
Останнє випробування — груповий штурм висоти, на якій закріпився умовний супротивник. Він збиває бійців з ніг водометом і атакує палицями. Морпіхи мають здобути прапор.
Однією з перших, хто пройшов випробування в групі — медикиня батальйону Катерина.
"На початку старту було трішки моторошно, тому що ти не знаєш, що на тебе очікує попереду. Але робота була колективна, інструктори все добре пояснювали. Було важко, але разом ми подолали всі перешкоди", — говорить жінка.
До смуги перешкод допускаються військові, які відслужили не менш як пів року в підрозділі. Якщо боєць не зможе добігти до фінішу, то має право зійти з дистанції та спробувати знову через шість місяців.
"Для морпіха подолати цю смугу перешкод — це велике досягнення. Не кожному дано заробити берет морського піхотинця".
Участь у випробуваннях взяли 11 бійців, усі дійшли до фінішу. Ця група долала смугу перешкод п’ять годин. Незабаром морпіхи отримають свої берети.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.