Перейти до основного змісту

Суд визнав анулювання ліцензії "Миколаївської політехніки" законним

Міжнародний технологічний університет "Миколаївська політехніка". Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Миколаївський окружний адміністративний суд визнав, що Міністерство освіти і науки України діяло у межах закону, коли позапланово перевіряло Міжнародний технологічний університет "Миколаївська політехніка" та скасувало йому ліцензію на освітню діяльність.

Про це йдеться в рішенні суду, яке опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Після перевірки заклад втратив право надавати освітні послуги за кількома спеціальностями. У самому університеті рішення міністерства освіти оскаржували — зокрема, у позовній заяві вказували, що "наказ про перевірку є неправомірним" і просили суд його скасувати.

Позивач стверджував, що МОН мало дочекатися усунення порушень до 21 листопада 2024 року. Позиція міністерства базувалася на аналізі державних реєстрів.

У них, за словами посадовців, виявили порушення ліцензійних умов: "невідповідність матеріально-технічної бази університету кількості студентів", неточності в кадровому складі, а також "розбіжності між інформацією на офіційному сайті закладу й законодавством".

За результатами перевірки склали два акти: один фіксував виявлені порушення, інший — те, що університет не надав документи, які МОН запитувало письмово. В обох актах стоїть підпис виконуючої обов’язки ректора університету Євгенії Полякової.

"Позивач допустив комісію до перевірки, тобто погодився з наявністю правових підстав для її проведення, внаслідок чого було здійснено позапланову перевірку, результати якої відображено в Акті від 30 жовтня 2024 року".

У рішенні суду також зазначено, що підставою для перевірки стало кримінальне провадження щодо посадовців університету. Їх підозрюють в організації схеми ухилення від мобілізації через фіктивне зарахування до вишу. За інформацією, викладеною у справі, у 2022–2024 роках вони видали понад тисячу довідок про відстрочку, які не мали підстав.

Також зафіксовано, що у 2022–2023 роках університет навчав дистанційно без платформи та необхідного програмного забезпечення.

"З огляду на викладене, позов не підлягає задоволенню", — йдеться у рішенні.

Що відомо

  • У документі від 25 жовтня 2024 року заступник міністра освіти Михайло Винницький зазначив, що "аналіз державних реєстрів показав порушення ліцензійних умов у діяльності "Миколаївської політехніки". Він запропонував здійснити перевірку.
  • З 16 січня 2025 року триває судовий розгляд справи між університетом та МОН щодо анулювання ліцензії. Водночас, наказ про її скасування датовано 5 листопада 2024 року. Як зазначалося у відповіді МОН на інформаційний запит, причиною стало поновлення студентів на спеціальності, набір на які з 2019 року не здійснювали відповідно до постанови Кабінету Міністрів №266.
  • 14 листопада 2024 року виконуюча обов’язки ректора Євгенія Полякова казала, що "університет працює і має ліцензію", посилаючись на запис у Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
  • Юрист Андрій Саченко казав, що скасування ліцензії не впливає на статус студентів. Вони можуть перевестись на інші факультети, перейти до інших вишів або вимагати повернення грошей у разі розірвання контракту.
  • У жовтні 2024 року ректора "Миколаївської політехніки" Сергія Ткаченка затримали. Його підозрювали у хабарництві, проте він вийшов під заставу у розмірі мільйона гривень.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня
Вибір редакції