Перейти до основного змісту

«Архів пам’яті: культурні відтінки Львова» — новий проєкт Суспільного та Школи журналістики та комунікацій УКУ

«Архів пам’яті: культурні відтінки Львова». Медіацентр Суспільного

Як змінювалися кінотеатри упродовж років — у Львові презентували першу серію документального проєкту «Архів пам’яті: культурні відтінки Львова». Його створили студенти Школи журналістики та комунікацій Українського Католицького Університету спільно з командою Суспільне Львів та Центром міської історії. Усі три серії можна буде невдовзі переглянути на ютуб-каналі Суспільне Львів.

«Архів пам’яті: культурні відтінки Львова». Медіацентр Суспільного

Підписуйтесь на канал Суспільне Анонси в телеграм або вотсап, щоб знати про головні проєкти та події на Суспільному.

Кожен із трьох епізодів досліджує трансформацію знакових культурних просторів Львова. Архівні матеріали Суспільне Медіатека, спогади львів’ян та експертні коментарі створюють живий портрет міста, що постійно змінюється, зберігаючи свою унікальну культурну ДНК. Команда простежує історію міських кінотеатрів — від їхнього розквіту до зменшення популярності та можливого відродження, аналізує зміни в Стрийському парку та перевикористання його архітектурної спадщини, а також розглядає роль театрів у різні періоди, зокрема їхню місію під час війни.

«Архів пам’яті: культурні відтінки Львова». Кадр з відео

«Архів пам’яті: культурні відтінки Львова». Анастасія Ординець/УКУ
«У нас вийшло дослідити міський простір Львова саме в культурному секторі — парк, кінотеатри, театри. Місця, де переважно люди розважаються, але які мають і просвітницьку функцію. Цікаво, що радянській владі вдавалося навіть через ці об'єкти протягувати свою ідеологію. І нам вдалося дослідити частково і цю тему в проєкті», — зазначає Сергій Жулін, режисер проєкту, головний режисер спепроектів інформаційного мовлення Суспільного.
Обговорення під ча презентації. Анастасія Ординець/УКУ
«Знайти людину, яка ходила в кіно в 1960-1970-х роках. Це було цікавим викликом, і ми цю людину знайшли», — розповіла Сніжана Гусаревич, авторка серії проєкту про кінотеатри, випускниця Школи журналістики та комунікацій Українського Католицького Університету.
«Архів пам’яті: культурні відтінки Львова». Медіацентр Суспільного
«Ця співпраця — цікавий і важливий досвід для студентів не тільки з точки зору «придумати і відзняти», але і «дослідити» й поринути в історію Львова. Це справді велика дослідницька робота, яка вимагала годин студентського життя — передивитись архіви, побачити щось цікаве, що може заохотити до ідеї», — зазначив Максим Волошин, продюсер з виробництва Суспільне Львів та західного хабу Суспільного.
Обговорення під час презентації. Анастасія Ординець/УКУ
«Ідеальна синергія: студенти не просто знаходили матеріали, які їм знадобилися для їхніх робіт, а вони ще і допомогли нам, Суспільному мовнику, в частині упорядкування цих матеріалів. Радію, що наша спільнота, яка дивиться глибше на архіви та історію, росте», — сказала Таїсія Турчин, керівниця департаменту «Медіатека» на Суспільному.
Таїсія Турчин. Анастасія Ординець/УКУ
«Маємо кілька таких практичних лабораторій, але однією з найзнаковіших і найпоказовіших є саме практична лабораторія з Суспільним мовником. Тому я дуже радію, що попри важкість знаходження тематик і винаходження хороших форматів, нам другий рік це добре вдається», — сказав отець Андрій Шестак, директор Школи журналістики та комунікацій Українського Католицького Університету.
Андрій Шестак. Анастасія Ординець/УКУ
«Нова генерація медійників з новим баченням та свіжим поглядом. Ви прийшли на Суспільне за практикою, а ми ж отримали цікавить контент. Радий цій співпраці», — сказав Віталій Гамадин, шеф-редактор Суспільне Львів та західного хабу Суспільного.
Віталій Гамадин. Анастасія Ординець/УКУ

Нагадаємо, торік студенти Школи журналістики та комунікацій УКУ спільно з командою Суспільне Львів створили чотири випуски проєкту «Археологія пам’яті». Це тревел-шоу, яке показує історію культурної пам’яті й архітектурні пам’ятки, що потребують реставрації, через реальні історії людей.

Архівні відеоматеріали Суспільного у Львові — це тисячі годин різних форматів та жанрів. Частина з них вже оцифрована й опублікована на відкритій платформі Суспільне Медіатека.

Новини від команди Суспільного у Львові — на сайті Суспільне Новини. Підпишіться на наші соцмережі, що бути в курсі головних подій регіону:

Суспільне Мовлення

— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.