Перейти до основного змісту

Суспільне Медіатека опублікувала аудіозаписи львівського радіо 1980-х

Суспільне Медіатека опублікувала аудіозаписи львівського радіо 1980-х. Медіацентр Суспільного

Цьогоріч минає 95 років від початку мовлення радіо у Львові. На платформі архівних аудіо та відео Суспільне Медіатека можна послухати унікальні радійні записи різних років.

Пропонуємо вам добірку аудіозаписів львівського радіо з 1980-х років, оцифрованих Домом Звуку львівського комунального підприємства «Львівське радіо» за сприяння кафедри композиції та проблемної науково-дослідної лабораторії музичної етнології ЛНМА імені М. В. Лисенка.

На аудіо — чотири варіанти позивних, 1984 рік. Вперше радіо у Львові вийшло в прямий ефір у 1930 році з будинку на вулиці Князя Романа (тоді — вулиця Баторія). Оскільки Львів тоді був у складі Польщі, то й мовлення спочатку велося лише польською мовою. Проте поступово час україномовних програм збільшувався. Правонаступником державного львівського радіо є Українське Радіо Львів, а в легендарному приміщенні на Князя Романа працює команда львівського комунального підприємства «Львівське радіо».

Читайте також: Платформі Суспільне Медіатека — рік! Як команда працює з архівами

На аудіо — 48-хвилинна програма Львівського радіо «Мандрівний меридіан»: ексклюзивне інтерв’ю Марти Кінасевич із керівником вокально-інструментального ансамблю «Медікус» Ігорем Хомою. Розмовляють про діяльність ансамблю, написання пісень та про окремі композиції. Ще один гість програми — Роман Боднар — автор текстів ансамблю. У програмі звучать пісні у виконанні ВІА «Медікус».

Євген Плужник — український поет, драматург, перекладач. Один з представників розстріляного відродження, жертва сталінського терору. НКВС заарештували його 4 грудня 1934 року. Звинувачений у належності до так званої «націоналістичної терористичної організації». У березні 1935 року його засудили до розстрілу. Згодом вирок змінили на довготривале табірне ув'язнення на Соловках. Там письменник помер від туберкульозу. Похований на табірному кладовищі. Могила не збереглася. Реабілітований у серпні 1956 році. Умовна могила — на Байковому кладовищі в Києві.

На аудіо три фрагменти програми Марти Кінасевич. Немонтоване інтерв'ю з Богданом Янівським, з керівником рок-гурту (російською мовою), а також фрагмент інтерв'ю з керівником гурту «Жайвір».

На аудіо програма львівського радіо. У студії письменник-шістдесятник Микола Вінграновський, розповідає про нову збірку «На срібнім березі» (1978 рік), читає власні твори.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення отримало у спадок після реформування державних телеканалів і радіо неосяжні масиви відео- та аудіоданих — не лише центрального телебачення та радіо, а й усіх обласних телерадіокомпаній. Оцифрувати ці матеріали та передати наступним поколінням, залучити громадськість до вивчення цих записів — завдання для команди, яка працює з напрямом архівування на Суспільному.

Суспільне Медіатека — платформа унікальних архівних відео та аудіо Суспільного Мовлення від 1950-х і до сьогодні. Команда поступово оцифровує масиви архівних записів мовника з усієї України і вивантажує їх на платформу, де переглянути чи дослідити їх зможе кожен.

Суспільне Мовлення

— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

* Проєкт співпраці Суспільного Мовлення та Європейського Союзу в особі Європейської комісії «Капіталізація аудіовізуальних архівів НСТУ для залучення громадськості в Україні» триватиме три роки й три місяці — із 2021 до початку 2025-го.

Проєкт виконується за фінансової допомоги Європейського Союзу. Зміст документів та матеріалів в рамках цього проєкту є виключною відповідальністю Суспільного Мовлення, і ні за яких обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу.