Перейти до основного змісту

Претендує на один термін. Новообрана ректорка Львівської політехніки розповіла про плани на посаді

Професорка Наталія Шаховська стала першою жінкою, яка очолила НУ "Львівська політехніка". Науковиця розповіла, що планує перебувати на посаді лише один термін і вдруге не претендуватиме на крісло ректора, а повернеться до викладання.

Більше про плани на посаді Наталія Шаховська розповіла під час брифінгу 24 березня.

Серед пріоритетних напрямків у роботі Наталія Шаховська називає децентралізацію — надання більших можливостей і відповідальності керівникам інститутів, діджиталізацію основних бізнес-процесів та документообігу та створення додаткових можливостей для студентів з пошуку роботи.

"Зокрема, шляхом розроблення такого порталу типу "LinkedIn" як для айтівців, де студентам допомагають знайти першу роботу, допомагають писати правильно резюме і таким чином знову ж таки рекламують Львівську політехніку", — каже Наталія Шаховська.

За її словами, попри те, що станом на зараз Львівська політехніка отримує найбільше фінансування з усіх університетів України, це приблизно 2,1 млрд, цього бракує для того, щоб утримувати величезну інфраструктуру вишу. Тому серед завдань новообрана ректорка вбачає пошук партнерів та донорів.

"Для забезпечення функціонування університету потрібно шукати партнерів і донорів з-за кордону. Це може бути шляхом формування різних проєктів: це можуть бути і інвестиційні проєкти, це можуть бути проєкти, що пов'язані із науковою діяльністю, чи з навчальною співпрацею. Я думаю, що це можливо. В нас налагоджена співпраця з ІТ-компаніями, які дуже допомагають університету, я думаю, що цю співпрацю можна розширити", — говорить науковиця.

Як вона зазначає, партнерів можна залучати і для ремонту аудиторій чи гуртожитків.

"Гуртожитки — це доволі тонке місце. Не усі гуртожитки відремонтовані, хоча зараз триває реконструкція гуртожитку №3. Для відновлення гуртожитків і приведення їх до належного вигляду також планується залучати партнерів. Так як в нас відбувається з кафедрами, що певні компанії, які співпрацюють з тими чи іншими кафедрами, беруть під опіки лабораторії, ремонтують їх і доводять до певного стану. Таким чином можна вчиняти з гуртожитками, але і працювати з органами місцевої влади", — каже новообрана ректорка.

Також професорка акцентує увагу на важливості довгострокових контрактів для викладачів.

"У Львівській політехніці є змога заключати контракти на різний термін — це може бути і рік, і п'ятирічний контракт. Оскільки ми всі з вами перебуваємо у стані такого психологічного тиску через війну, через усі інші несприятливі обставини, то, на мою думку, важливо надати викладачам змогу почувати себе безпечніше. Це може відбуватися за рахунок довготривалих контрактів", — зазначає Наталія Шаховська.

За її словами, зарплати викладачів регулюються затвердженою тарифною сіткою. Мінімальна зарплата стартує від 8 тисяч і, залежно від посади, від вислуги років, наявності вченого ступеня, вона зростає. Проте є можливість заробляти більше.

"Львівська політехніка має систему надбавок і преміювання і викладачі, які показали хороші результати в навчальній роботі чи науковій роботі, також мають змогу отримати преміювання за своїми результатами", — говорить жінка.

Наталія Шаховська вже запросила в команду колишнього ректора Юрія Бобала — на посаду радника. Щодо інших кадрових призначень говорить таке:

"Оскільки Львівська політехніка дуже гарно себе розкрила під час проведення цієї кампанії, то і кадрові призначення мають бути прозорими. Охочі очолити певні посади мають подати свою кандидатуру, обґрунтувати візію розвитку політехніки з цієї посади і тоді буде ухвалене рішення".

Наразі Наталія Шаховська ще офіційно не приступила до виконання обов'язків. Вона має пройти перевірки, після чого з нею укладуть контракт.

Топ дня
Вибір редакції