Перейти до основного змісту

Із 2022 року близько 3,8% осіб, яких внесла у систему "Шлях" Львівська ОВА, перевищили термін перебування за кордоном

Із 2022 року ДПСУ повідомила Львівську ОВА про понад дві тисячі осіб, які перевищили 30-денний термін перебування за кордоном. Це близько 3,8% від кількості дозволів на виїзд за системою "Шлях", які Львівська ОВА видала протягом цього періоду.

Про це під час брифінгу розповів керівник апарату Львівської ОВА Тарас Грень.

За словами Тараса Греня, Державна прикордонна служба України повідомила Львівську ОВА про понад дві тисячі людей, які перевищили 30-денний термін перебування за кордоном.

"З тих двох тисяч людей однозначно значна частина є ті, які пропустили термін, перевищили термін, він у нас є 30 днів безперервного перебування за межами державного кордону України, через об'єктивні причини — лікарня, відсутність потяга й тому подібне", — каже керівник апарату Львівської ОВА.

Тарас Грень додає, що Львівська ОВА не має інформації про те, скільки людей із тих, хто перевищив термін перебування за кордоном, не повернувся до України. Такими випадками займаються правоохоронці.

За його словами, кількість звернень по дозволи на виїзд за кордон від громадських організацій знизилася від 2022 року:

"Кожна організація може звертатися за декількома особами. Коли ми беремо по критеріях фізичних осіб, ми можемо констатувати факт подібної організації та подібного зменшення безпосередньо кількості осіб, які зверталися за дозволами".

У 2022 році на Львівщині зафіксували понад 37 тисяч звернень, у 2023 році — понад 11 тисяч, у 2024 — понад три тисячі. Від початку 2025 року зареєстрували близько 360 звернень від громадських організацій, каже Тарас Грень.

Що відомо про зміни щодо перетину кордону за системою "Шлях"

  • Відучора, 27 лютого, Львівська ОВА більше не видає дозволів, які дозволяють фізичним особам виїжджати за кордон із гуманітарною метою. Підставою для цього є зміни до постанови №57 від 27 січня 1995 року, які затвердив Кабінет міністрів України.
  • Як розповів в ефірі Суспільне.Студія речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, зміни стосуються водіїв, які мають право на перевезення гуманітарних чи медичних вантажів для потреб ЗСУ, чи інших військових формувань.
  • Від 27 лютого чоловіки, які перевозять такі вантажі, можуть перетинати кордон тільки на загальних підставах. До них належать виключені з військового обліку, багатодітні й ті, які підпадають під інші умови перетину кордону, які дозволяє законодавство України.
  • Громадяни, які підпадають під виключення, повинні мати необхідні документи для підтвердження. При цьому у ході заходів прикордонного контролю перевіряється їх дійсність і факт видачі відповідними органами.

Топ дня
Вибір редакції